Newsy

Kobieta na wrotkach jechała autostradą. Została ukarana nie tylko mandatem

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
wnp.pl
osoba, które jedzie na wrotkach

Z nawigacji GPS korzysta praktycznie każdy z nas. Dzięki niej można wyznaczyć trasę, która pozwoli nam najszybciej przedostać się z punktu A do punktu B. Choć bywa bardzo pomocna, to nie jest narzędziem idealnym. Przekonała się o tym pewna Włoszka, która na rolkach wjechała na autostradę. Incydent można zobaczyć na opublikowanym przez policję nagraniu.

Kobieta na wrotkach jechała autostradą

Do zdarzenia, o którym rozpisują się włoskie media, doszło na autostradzie A10. Droga łączy miasto Ventimiglia z Genuą. Kierowcy, którzy w nocy pokonywali ten odcinek, zaalarmowali policjantów, że trasą jedzie kobieta na wrotkach. Na miejsce wysłano dwa patrole.

Zatrzymana przez funkcjonariuszy tłumaczyła, że taką trasę - jako najkrótszą - wyznaczyła jej nawigacja GPS. Policjanci wypisali wrotkarce mandat. Na tym jednak nie koniec. Zapowiedzieli, że o jej wykroczeniu zawiadomią szkoły jazdy, gdyby w przyszłości kobieta chciała zrobić kurs na prawo jazdy.

Jechała na wrotkach po autostradzie. Policja publikuje nagranie

Włoscy policjanci zdecydowali się upublicznić nagranie z monitoringu. Mają nadzieje, że widok kobiety, która jedzie na wrotkach w tunelu autostrady, będzie przestrogą dla innych.

- Ten epizod pozwala zrozumieć, jak poważny jest brak świadomości zagrożeń, wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Tak trudno zrozumieć, co może się przydarzyć, kiedy ktoś założy wrotki i wjedzie na autostradę wśród pędzących tirów i samochodów? - pytał szef policji drogowej Paolo Maria Pomponio.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: wnp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tunvarat Pruksachat/Getty Images

Pozostałe wiadomości