Włoskie obywatelstwo miało dać szanse chorej 8-miesięcznej Brytyjce. Dziewczynkę odłączono jednak od aparatury

Włoscy lekarze chcą ratować życie ciężko chorej dziewczynki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Włoski rząd - po tym, jak brytyjskie władze zezwoliły na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie 8-miesięcznej dziewczynce - nadał jej obywatelstwo. Dzięki temu rodzice ciężko chorej Indi nadal mogli walczyć o swoje maleństwo. Leczenia dziecka chciał się podjąć watykański szpital. Mimo tego niemowlę nie doczekało transportu do Italii i trafiło do brytyjskiego hospicjum.

Ciężko chora Brytyjka miała trafić na leczenie do Włoch

Indi Gregory ma zaledwie 8 miesięcy. Learze wykryli u niej rzadką chorobę metaboliczną. Schorzenie już doprowadziło do uszkodzenia mózgu dziewczynki. Dziecko podłączone było do aparatury podtrzymującej życie. Zdaniem lekarzy niemowlak nie miał szans na przeżycie i należało go odłączyć od urządzeń.

Mimo że brytyjski sąd stanął po stronie specjalistów, to rodzice dziewczynki nie akceptują tego wyroku. Z pomocą grupy Chrześcijańska Troska chcieli przewieźć dziecko do Włoch. Watykański szpital Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) gotowy był podjąć się leczenia dziewczynki.

Włoski rząd walczy o życie małej Indi

Kiedy brytyjski sąd nie zgodził się na przewiezienie dziecka, rodzice wystąpili o nadanie córce włoskiego obywatelstwa. Tamtejszy rząd nie tylko zaakceptował wniosek, ale także zapowiedział, że zapłaci za leczenie.

Rodzice Indi Gregory mieli nadzieję, że wparcie włoskich władz sprawi, że sąd w Wielkiej Brytanii zmieni zdanie i pozwoli na wywiezienie dziecka i dalsze leczenie. Włoskie media przytaczają słowa premier Giorgii Meloni: "Mówią, że nie ma zbyt wielu nadziei, ale ja zrobię to, co mogę, by ratować jej życie". Jak jednak wskazują, szpital Bambino Gesu nie przedstawił planu leczenia dziecka.

8-miesięczna Brytyjka odłączona od aparatury podtrzymującej życie

Indi Gregory ostatecznie nie została przetransportowana do Italii. Jak podaje chrześcijańska organizacja Christian Concern, w niedzielę, 12 listopada dziewczynkę odłączono od aparatury podtrzymującej życie i przewieziono do hospicjum.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości