15-latka kilkakrotnie zraniła matkę nożem. Krzyczała: "Zabiję cię"

Kobieta, która chowa nóż za plecami
athima tongloom/Getty Images
Źródło: Moment RF
Nastolatka z Pragi Północ w Warszawie została zatrzymana przez policję po tym, jak kilkukrotnie zraniła matkę nożem. Z informacji, które przekazała PAP mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI wiadomo, że dziewczyna trafiła do schroniska dla nieletnich, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

15-latka zaatakowała matkę nożem

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi-Północ o ugodzeniu nożem - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich.

- Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę wykrzykując słowa "zabiję cię" - przekazała policjantka. Wskazała, że według ustaleń śledczych 15-latka już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze.

- W ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tysięcy złotych - podała.

Nastolatka została zatrzymana

- 15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka - zaznaczyła mł. asp. Irmina Sulich.

Nieletnia w związku z tym, że dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia została przesłuchana w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

- Całość materiałów skierowano z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ - dodała policjantka.

Decyzją sądu 15-latka została umieszczona na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

Zatrzymano domniemanego nożownika, który miał zabić mężczyznę w Łodzi

TVN24

Zobacz także:

Dwulatka wypadła z 12. piętra, dostawca uratował jej życie. Nagranie mrozi krew w żyłach

Agresywna kobieta demolowała stację benzynową, policjanci oddali strzały. 37-latka usłyszała zarzuty

Przyklejała przedszkolaki do krzeseł. Sprawą zajmuje się policja

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości