Autobus miejski potrącił 10-latka. Chłopiec trafił do szpitala

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Bohaterski dziesięciolatek
Bohaterski dziesięciolatek Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Do zdarzenia doszło na warszawskim Bródnie. Dziecko zostało potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jest reakcja urzędu dzielnicy.

Warszawa. 10-latek potrącony przez autobus

Wypadek wydarzył się we wtorek, 28 marca br. Uczeń warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 380 został potrącony, gdy na hulajnodze przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

- Na ulicy Malborskiej doszło do potrącenia 10-letniego chłopca przez autobus miejski. Na miejsce przyjechał zespół medyczny i zabrał dziecko do szpitala na dalsze badania. Kierowca autobusu jest trzeźwy. Na miejscu są wykonywane czynności, które będą miały za zadanie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia - przekazała Gabriela Putyra z zespołu prasowego stołecznej policji w rozmowie z TVN Warszawa.

Urząd dzielnicy zapowiada dodatkowe zabezpieczenia

Redakcja TVN Warszawa dotarła do informacji, z których wynika, że przejście dla pieszych, na którym o mało nie zginął 10-latek, powinno być nadzorowane przez tzw. pana Stopka. To osoba, która przeprowadza najmłodszych przez ulicę. Rafał Lasota, rzecznik prasowy dzielnicy Targówek poinformował, że do zdarzenia doszło około godziny 7.30. Natomiast zazwyczaj "pan Stopek" zaczyna pracę około 7.45.

- W związku z tym zdarzeniem w urzędzie dzielnicy odbyło się spotkanie burmistrza oraz wiceburmistrza odpowiedzialnego za edukację z przedstawicielami wydziału bezpieczeństwa oraz wydziału infrastruktury. Zapadła decyzja, aby na przejściu zainstalować dodatkowe środki bezpieczeństwa w postaci progów spowalniających, a także azylu. Tak, aby w przyszłości nie dochodziło do takich zdarzeń - mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości