Newsy

Niedźwiadek udusił się w zatrzaśniętym aucie. Odnalazł go kierowca pojazdu

Newsy

Autor:
kw/tvnmeteo.pl,
Oskar
Netkowski/Dzień Dobry TVN
Źródło:
tvnmeteo.pl

Wtargnięcie do auta skończyło się tragicznie dla małego niedźwiadka, który przypadkowo zatrzasnął się w nagrzanym aucie. Po kilku godzinach wrócił właściciel pojazdu. Niestety było już za późno na odratowanie zwierzaka. Sprawę opisała strona tvnmeteo.pl.

Stany Zjednoczone. Niedźwiedź udusił się w aucie

Agencja Tennessee Wildlife Resources Agency (TWRA), zajmująca się ochroną dzikiej przyrody, zaalarmowała o nietypowej sytuacji w miejscowości Sevierville w USA. W samochodzie należącym do jednego z tamtejszych mieszkańców znajdował się martwy niedźwiedź. Zwierzaka znalazł właściciel auta po powrocie do domu.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

- Wygląda na to, że niedźwiedź dostał się do środka samochodu za pomocą zębów lub łap. Otworzył odblokowane drzwi, ale gdy te zamknęły się za nim, został uwięziony w środku. Uważamy, że upał prawdopodobnie zabił niedźwiedzia, ponieważ w środę temperatura na zewnątrz przekroczyła 35 stopni Celsjusza. Oznacza to, że we wnętrzu pojazdu mogło być nawet 60 stopni - czytamy w oświadczeniu Agencji.

Dlaczego niedźwiedź wszedł do auta?

TWRA zamieściła w sieci także zdjęcia, które obrazują całe zajście. Widzimy na nich ciało zwierzęcia leżące między przednimi siedzeniami. W aucie wyraźnie widać pozostawione resztki jedzenia. Nie ma wątpliwości, że to właśnie one przyciągnęły niedźwiadka do śmiertelnej pułapki.

Władze krótko po tym zajściu zaapelowały do mieszkańców regionu o roztropność, jeśli chodzi o pozostawianie resztek jedzenia.

Jak udało się niedźwiedziowi wyczuć jedzenie, które było w zamkniętym samochodzie? Czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:kw/tvnmeteo.pl, Oskar Netkowski/Dzień Dobry TVN

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dean Conger/Getty Images

Pozostałe wiadomości