nagrzany samochód

    nagrzany samochód

    Od kilku dni miłośnicy wysokich temperatur zdecydowanie nie mogą narzekać na pogodę w kraju. Poza burzami, które pojawiają się w niektórych częściach kraju, pogoda jest iście tropikalna. Warto jednak pamiętać, że - szczególnie w zamkniętych, zostawionych na słońcu samochodach - upał staje się niebezpieczny nie tylko dla ludzi czy zwierząt. Sprawdź, jakich przedmiotów nie powinno się zostawiać w aucie w gorące dni.

    Kiedy żar leje się z nieba, samochód stojący na słońcu staje się śmiertelną pułapką dla pozostawionych w nim dzieci i zwierząt. Ratownik medyczny Ariel Szczotok i reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger postanowili sprawdzić, jak szybko nagrzewa się auto w pełnym słońcu. Wynik był szokujący! Jak reagować, kiedy widzimy w nagrzanym samochodzie dziecko lub zwierzę?

    Od kilku dni zmagamy się z upałami, temperatura w całej Polsce przekracza 30 st. C. W taką pogodę o tragedię nietrudno. O mały włos nie doszło do niej w Lubinie. Na jednym z tamtejszych parkingów kobieta zostawiła w zamkniętym i nagrzanym od słońca samochodzie 10-letnią córkę. Czerwoną i oblaną potem dziewczynkę wydostali z auta przypadkowi świadkowie. Okazało się, że matka poszła po zakupy. Jaka kara może jej za to grozić?

    Upały dały się nam ostatnio we znaki, w wielu miejscach temperatury przekraczały 30 stopni. Latem chętniej niż zwykle sięgamy po chłodzące napoje. Strażacy ostrzegają jednak, by butelek z wodą nie zostawiać w samochodach. Zobacz, jak może łatwo może dojść do pożaru.