TikTok wspiera różnorodność i inkluzywność. "Każdy użytkownik czuje się akceptowany i może wyrażać siebie"

Autor:
Justyna
Piąsta
TikTok Diversity Meet-up

TikTok to jedna z najpopularniejszych globalnych platform rozrywkowych. Korzysta z niej ponad miliard użytkowników. Są to przedstawiciele wszelakich grup społecznych czy kręgów kulturowych, którzy w swobodny sposób mogą wyrażać siebie. To miejsce otwarte na różnorodność.

TikTok Diversity Meet-up

W maju, Europejskim Miesiącu Różnorodności, TikTok dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze wspieraniem mniejszości, zaprasza do budowania włączającej kultury i właściwego, szerszego eksponowania dotychczas słabiej reprezentowanych grup społecznych.

Praca w blogosferze

Ile zarabiają influencerzy?
Ile zarabiają influencerzy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Na TikToku z łatwością można spotkać osoby z niepełnosprawnościami, promujące ruch body positivity, przedstawicieli różnych kręgów kulturowych czy osoby reprezentujące społeczność LGBT+.

- Jednym z celów naszej platformy jest tworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni, w której każdy użytkownik czuje się akceptowany i może wyrażać siebie. Wspieramy głos społeczności TikToka i promujemy wartościowe inicjatywy oraz postawy, dzięki czemu każdy użytkownik aplikacji może bez barier wyrażać siebie i być dumnym z tego, kim jest - powiedziała Paula Kornaszewska, Head of Operations TikTok CE.

Miesiąc Dumy na TikToku

Z okazji Miesiąca Dumy, który przypada w czerwcu, platforma po raz kolejny planuje tęczowe aktywności. Zaangażowani w projekt twórcy opowiedzą o swoim coming-out’cie i o tym, co dla nich oznacza bycie osobą Dumną. Narracja ta jest już bardzo widoczna na globalnym TikToku - hasztag ComingOut ma ponad 4 miliardy odsłon.

Na TikToku każdy ma prawo być sobą, dlatego platforma stosuje politykę zerowej tolerancji dla obraźliwych treści. Tylko w IV kwartale 2021 roku usuniętych z platformy zostało ponad 85 milionów filmów – 90% usuniętych treści nie zostało w ogóle wyświetlonych, natomiast 95% zanim ktokolwiek je zgłosił.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: mat. prywatne

Pozostałe wiadomości