Nie żyje założyciel legendarnej sieci hoteli. Tadeusz Gołębiewski miał 79 lat

świeca na ciemnym tle
Nie żyje Tadeusz Gołębiewski
Źródło: Dora Caprai / EyeEm / Getty Images
Tadeusz Gołębiewski, założyciel słynnego hotelowego imperium zmarł we wtorek. O jego śmierci poinformowała rzeczniczka prasowa jego firmy Agnieszka Gawińska. Potentat nie doczekał otwarcia obiektu w Pobierowie, będącego perłą w koronie jego spektakularnej kariery.

Tadeusz Gołębiewski nie żyje

Tadeusz Gołębiewski odszedł we wtorek. Smutną wiadomość przekazała Agnieszka Gawińska, która w firmie zmarłego przedsiębiorcy opowiada za kontakty z mediami.

- Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym - dodała.

Rozmowy o śmierci

13643899_jak-zabezpieczyc-sie-na-wypadek-smierci_720P
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

Zgodnie z zapowiedzią w serwisach społecznościowych pojawiły się nekrologi.

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 21 czerwca 2022 odszedł od nas Tadeusz Gołębiewski. Żegnamy naszego Szefa, Przyjaciela i Mentora
- czytamy na stronie Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Tadeusz Gołębiewski - kariera

Tadeusz Gołębiewski swoją przygodę z biznesem rozpoczynał od produkcji ciastek, na które masę wyrabiał w półautomatycznej pralce "Frania". Przedsiębiorstwo cukiernicze założył mając 23 lata. Ukończył studia w prestiżowej Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Największą sławę przyniosły mu jednak nie słodycze a hotele, dzięki którym jego nazwisko na stałe stało się synonimem luksusowego wypoczynku. Pierwszym z nich był obiekt w Mikołajkach, następnie szyldy "Gołębiewski" pojawiły się w Białymstoku, Karpaczu i Wiśle. Wisienką na torcie biznesowej kariery miał być hotel w Pobierowie. Wzbudzający olbrzymie kontrowersje ośrodek został obmyślany jako największa tego typu nieruchomość w Europie. Zaplanowano 1400 pokoi, z czego 80 proc. z widokiem na morze oraz mnóstwo atrakcji. Z uwagi na pandemię i wybuch wojny oddanie do użytku zostało przesunięte w czasie.

-  Kończę Pobierowo i więcej nic nie buduję. Niech pani to koniecznie napisze, kilka osób się uspokoi - mówił w rozmowie z dziennikarką "Gazety Wyborczej" 2020 r.

Nie przekazano informacji na temat daty i miejsca ceremonii pogrzebowej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!