Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku niezmiennie od 15 lat nagradza nie tylko polskie przedsiębiorczynie, ale także liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności. Tym razem fundacja wzięła na tapet badania nad różnorodnością zespołów w pracy. Poznajmy wyniki najnowszej części raportu.
Zwycięstwo w tym konkursie to jedno z najważniejszych wyróżnień biznesowych w Polsce. Jakie są kategorie?
Co sprawiło, że radykalnie zmienił swoje zawodowe życie?
Reporterzy programu Uwaga! TVN przyjrzeli się sprawie.
Lean canvas jest modelem biznesowym, który gwarantuje możliwość szybkiego zidentyfikowania najsilniejszych i najsłabszych stron projektu biznesowego. Jego zaletą jest fakt, że możemy wykonać go na jednej kartce papieru.
Ryczałtowcy, którzy chcą się rozliczać na zasadach ogólnych, mają ostatni dzień na zmianę formy opodatkowania. Zmiana ta będzie miała zastosowanie tylko w trwającym roku podatkowym. Jak i do kiedy można to zrobić?
Tadeusz Gołębiewski, założyciel słynnego hotelowego imperium zmarł we wtorek. O jego śmierci poinformowała rzeczniczka prasowa jego firmy Agnieszka Gawińska. Potentat nie doczekał otwarcia obiektu w Pobierowie, będącego perłą w koronie jego spektakularnej kariery.
Poznaliśmy listę finalistek kategorii otwartych 13. edycji Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką, największego i najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów, działających na rzecz równości, różnorodności, włączania i ekologii. Wybór nie był prosty, gdyż w tym roku wpłynęła rekordowa ilość nominacji. Było ich ponad 1300. Kto zawalczy o nagrodę?
"Straciłem wszystko przez alkohol" - opowiada Wojciech Labiszak. Jak wyszedł na prostą?
Przedsiębiorcy opłacający PIT ustalą podstawę wymiaru składki zdrowotnej za styczeń 2022 roku na podstawie zasad z 2021 roku. Taką informację przekazało Ministerstwo Finansów. Obecnie nie trwają żadne prace związane z wydłużeniem terminu wyboru przez firmy formy opodatkowania.
Rozwój przedsiębiorstwa zależy nie tylko od finansów, liczby klientów oraz szeroko pojętej sytuacji ekonomicznej. Spore znaczenie ma także analiza wszystkich procesów logistycznych. Metoda ABC oraz XYZ wykorzystywana jest głównie w gospodarce magazynowej i zarządzaniu zapasami.
Nikodem Rozbicki pojawi się w kolejnej odsłonie serialu o Joannie Chyłce. Młody aktor nie ogranicza się jednak wyłącznie do grania w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Niedawno wspólnie z kolegą założył firmę. Czym będzie się zajmował?
Sklep z wikliną na warszawskiej Pradze funkcjonował nieprzerwanie od 30 lat. W momencie, kiedy przyszła pandemia, z powodu braku klientów Sylwester Nejman postanowił zamknąć lokal. Nagła wyprzedaż asortymentu jednak odmieniła jego losy. Teraz interes 85-latka przejęły jego wnuczki. Jak im idzie?
"To pierwsza, choć nie jedyna, sprawa, w której ZUS złożył do prokuratury zawiadomienie o wyłudzeniu świadczeń z przepisów antykryzysowych" - nieoficjalnie ustaliła "Rzeczpospolita".
Przedsiębiorcy otrzymują od oszustów listy polecone, które wyglądają na oficjalne pisma państwowych instytucji. W nich zawarte są wezwania do uiszczenia opłat. O tym, jak nie dać się naciągaczom rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN: prawnikiem Anną Lesiak-Grzywińska. Co mogą zrobić osoby, które dały się oszukać?
Bracia Krzanowcy, znani producenci krzeseł twierdzą, że płace na polskim rynku pracy wzrosną. W oparciu o co wyciągają takie wnioski? Gościem Dzień Dobry TVN był Paweł Blajer. Dziennikarz zapowowiada zmiany w strukturze polskiej gospodarki. Jakie pojawiają się tendencje? Czy stopa bezrobocia spadnie? I co trzeba zrobić, by pensje realnie wzrosły?
Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Za kilka lat, Chiny, mają szansę stać sią największą potęgą gospodarczą. Czy jest tam miejsce dla polskich przedsiębiorców? Jak traktowani i postrzegani są Polacy w Chinach? Czy łatwo prowadzi się tam działalność gospodarczą? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Filipa Keniga, który prowadzi restaurację w Chinach i sinologa oraz ekonomistę Jana Siniarskiego.
Trudno jest w Polsce osiągnąć sukces biznesowy, ale jeszcze trudniej odnieść go za granicą. Udaje się to tylko nielicznym. Jednak my Polacy mamy powody do dumy - coraz częściej osiągamy spektakularne sukcesy poza granicami naszego kraju. W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszarda Petru. Czy Polacy są bardziej zahartowani, zaprawieni w boju i zdeterminowani niż inne narodowości?