Tadeusz Borowski nie żyje
Tadeusz Borowski odszedł w wieku 80 lat. Artysta przez długi czas związany był z Teatrem Ateneum.
Nie żyje TADEUSZ BOROWSKI (1941-2022), aktor Teatru Ateneum nieprzerwanie od 1972 roku. Trudno w to uwierzyć… W aktorstwie był prawdziwym zawodowcem. Stworzył, tylko na scenie Ateneum, blisko 60 ról. Wielką jego pasją był sport, szczególnie tenis, w którym osiągnął mistrzostwo. (...) Będzie nam Ciebie Tadziu bardzo brakowało. Tego zastępstwa nie da się zrobić- czytamy w pożegnalnym wpisie teatru.
Zobacz wideo: Odeszli w 2021
Odeszli w 2021
Pod postem internauci wspominają artystę. "Wielokrotnie miałam okazję oglądać pana Tadeusza na scenie. Przykra wiadomość", "Miałam zaszczyt poznać pana Tadeusza osobiście, kiedy to pracowałam w Teatrze Ateneum. Człowiek o wielkim sercu. Nigdy go nie zapomnę i żartów, i kawałów, które mi opowiadał. Wielka strata", "Pamiętam jego uśmiechniętą rolę w serialu 'Znaki Szczególne'. Wielka szkoda dla naszej kultury" - brzmią komentarze.
Tadeusz Borowski - życiorys
Tadeusz Borowski urodził się 9 lipca 1941 roku w Warszawie. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dziś Akademia Teatralna - przyp. red.). Na deskach zadebiutował w 1963 roku, jako Zdziebełko w spektaklu "Skąpiec" Moliera w reż. Kazimierza Brauna.
Był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Narodowego w Warszawie, Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, a od 1972 roku nieprzerwanie pracował w Teatrze Ateneum. Występował również w serialach telewizyjnych i filmach. Mogliśmy go podziwiać m.in. w takich produkach jak: "Aż po sufit!", "Zaraza", "Godzina za godziną", "Chopin. Pragnienie miłości" czy "Bez litości". Z kolei jego głos można było usłyszeć w "101 dalmatyńczyków", "Piękna i Bestia", "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" i wielu innych.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz też:
- Grażyna Barszczewska - pół wieku na scenie. "To jest sukces, że trwam i mogę wyrażać to, co jest moją pasją"
- Ukraińscy artyści chwycili za broń. "To wojna nie tylko o życia, ale o przetrwanie"
- Najsłynniejsze piosenki o pokoju na świecie. Utwory, przy których trudno się nie wzruszyć
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło zdjęcia głównego: Piotr Bławicki/East News