Newsy

Szwedzka policja odnalazła ciało zaginionej Polki. Mąż kobiety został aresztowany

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl/Fakt24.pl
Policja ze Szwecji

Szwedzka policja odnalazła ciało Beaty Ratzman. 32-latnia Polka zaginęła pod koniec września. W ocenie śledczych w sprawę zamieszany jest mąż kobiety. Mężczyzna usłyszał zarzut porwania, ale nie przyznaje się do winy.

Beata Ratzman nie żyje

19 listopada szwedzka policja odnalazła zwłoki nieznanej kobiety. Badania wykazały, że należą one do Beaty Ratzman. Mieszkająca w Szwecji Polka zaginęła 24 września. Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu Fakt24.pl, którzy dotarli do najbliższych kobiety, rodzina o znalezieniu ciała została poinformowana 20 listopada. Kilka dni później otrzymali potwierdzenie, że ciało znalezione przez służby należy do pani Beaty.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci 32-letniej kobiety.

Zobacz wideo: Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaŹródło: Dzień Dobry TVN

Co się stało z Beatą Ratzman?

Beata Ratzman pochodzi z Gdańska i ostatni raz była widziana pod koniec września w towarzystwie męża ok. godziny 17:00 w miejscowości Oxie (gmina Malmö), oddalonej około 50 km od Ystad. Dzień po jej zniknięciu rodzina zgłosiła sprawę na policję. Po niecałym tygodniu poszukiwań śledczy zawiesili akcję i zatrzymali męża kobiety. Mężczyzna usłyszał zarzut porwania żony i został aresztowany, jednak nie przyznaje się do uprowadzenia.

Śledczy ustalili, że pani Beata zamierzała rozstać się z mężem. Kobieta starała się o przyznanie jej wyłącznej opieki nad dziećmi, a także o zakaz kontaktu dla 49-letniego męża. Twierdziła, że od lat stosował wobec niej przemoc i jej groził. Sąd odrzucił jednak wniosek, a swoją decyzję argumentował tym, że mężczyzna nie był wcześniej karany. Mama zaginionej w rozmowie z serwisem expressen.se wyznała, że namawiała córkę do powrotu do Polski, gdy ta została pobita przez małżonka.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl/Fakt24.pl

Źródło zdjęcia głównego: bildfokus/Getty Images

Pozostałe wiadomości