15-latek z nożem sterroryzował rówieśników. Jego łupem padło 50 groszy

nóż

15-latek z nożem w ręku w centrum Sosnowca sterroryzował innych nastolatków. Chłopak żądał od nich pieniędzy. Młody agresor został zatrzymany przez policję i trafił do schroniska dla nieletnich. Zajmie się nim sąd rodzinny.

Sosnowiec: 15-latek z nożem w centrum miasta

Do schroniska dla nieletnich trafił zatrzymany przez policjantów z Sosnowca 15-latek. Chłopak w centrum miasta z nożem w ręku sterroryzował innych nastolatków, żądając od nich pieniędzy.
- Dwie dziewczynki w wieku 11 i 15 lat oraz dwóch chłopców zostali zaczepieni przez 15-latka. Agresor przebywał w towarzystwie swoich dwóch kolegów. W pewnej chwili nastolatek wyciągnął nóż i przystawiając go do brzucha, najpierw jednemu, później drugiemu z chłopców, zażądał od nich pieniędzy - informuje sosnowiecka komenda.
Przerażeni nastolatkowie wyciągnęli wszystko, co mieli w kieszeniach. Łupem napastnika padło... 50 groszy i drobne przedmioty . Dziewczynki, które próbowały stanąć w obronie swoich kolegów, również były zastraszane.

15-letni chłopak z nożem terroryzował nastolatków

Policjanci szybko ustalili sprawcę. 15-latek został zatrzymany następnego dnia. Znaleziono przy nim również środki odurzające.
W środę sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące. Za dokonanie rozboju z użyciem noża oraz posiadanie narkotyków odpowie teraz przed sądem rodzinnym.
Młodzi bandyci terroryzują miasto. "Po zmroku nie wychodzimy z domu". Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Luiza Bebłot
Źródło: PAP
Pozostałe wiadomości