Newsy

Rysica biegała po jezdni i nawoływała swoje dziecko

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Ryś

Do poruszających scen doszło 22 września w okolicach Drawskiego Parku Krajobrazowego. Samica rysia szukała w pobliżu drogi swojego zaginionego dziecka. Jak wynika z relacji Straży Leśnej oraz członków Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego, kociak kilka godzin wcześniej zginął pod kołami samochodu.

Powiat drawski. Rysica biegała po ulicy, by znaleźć młode

Zachowanie rysicy o imieniu Azjatka jest dowodem na to, że zwierzęta odczuwają emocje i mają mocno wykształcony instynkt opiekuńczy. Zaniepokojona nieobecnością swojego malucha samica wyruszyła w niebezpieczną dla niej wędrówkę, by odnaleźć zaginionego kociaka. Biegała po jezdni i nawoływała małego rysia nieopodal miejsca, w którym kilka godzin wcześniej zginął pod kołami.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 września. Z informacji podanych przez serwis tvn24.pl wynika, że właśnie wtedy na drodze ze Złocieńca w kierunku Wierzchowa w województwie zachodniopomorskim znaleziono potrąconego dwumiesięcznego rysia.

- To kociak Azjatki. To kotka wypuszczona na wolność 2,5 roku temu. Jest niesamowita. Miała już wiele kociąt. Jak są chore, to przynosi je nam pod opiekę - opowiadał dziennikarzom tvn24.pl Maciej Tracz z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Jak przekazał przyrodnik, Straż Leśna i pracownicy ZTP kontrolowali, by rysica nie podzieliła losu swojego dziecka i bezpiecznie zakończyła poszukiwania. Stwarzała bowiem niebezpieczną sytuację zarówno dla siebie, jak i użytkowników ruchu drogowego.

Zachodniopomorskie. Śmierć przedstawicieli chronionych gatunków zwierząt

Serwis tvn24.pl przypomina, że w ostatnich tygodniach w województwie zachodniopomorskim doszło do kilku śmiertelnych wydarzeń z udziałem zwierząt będących pod ścisłą ochroną. Zastrzelone zostały kocięta innej rysicy o imieniu Cleo II. W wyniku postrzału zginęła również samica żubra. Przyrodnicy odnaleźli także truchła dwóch byków żubra, które zostały porzucone tuż obok ambony myśliwych.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Guido Frazzini/Getty Images

Pozostałe wiadomości