Współcześnie coraz częściej sięga się po sztucznego pochodzenia tkaniny. Przemysł futerkowy, mimo słabnącej popularności, nadal znajduje rynek zbytu. Jak wygląda od środka i dlaczego jest szkodliwy?
O szczegółach w cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" opowiedziała Joanna Kryńska z TVN24.
Jak podaje WWF obecnie żyje jedynie 4% populacji tygrysów, która dawniej zamieszkiwała Ziemię. Co więcej, do naszych czasów przetrwało jedynie 5 gatunków.
Czy potrzebują wsparcia ze strony człowieka?
- Jeżeli cię hejtują, to znaczy, że coś w życiu osiągnąłeś - uważa bohaterka reportażu programu "Uwaga!" TVN.
Co to za pies, kundelek?
Właściciele psów będą musieli przygotować się na zmiany. Rządzący chcą, aby wszystkie czworonogi - obowiązkowo - miały wszczepianego czipa. Władze w ten sposób chcą rozwiązać problemem bezpańskich psów.
Szukała swojego potrąconego dziecka.
Michael Cicconeti, sędzia w Painesville w Ohio, wymyśla nietypowe kary dla oprawców zwierząt - adekwatne do wyrządzonej krzywdy. Sprawdź jakie.
Okazuje się, że bociany bez pomocy człowieka są w stanie przetrwać nawet najgorsze mrozy - mówił Kamil Piwowarczyk ze Stowarzyszenia Szansa dla Bociana. Co jeszcze zdradził ekspert na antenie Dzień Dobry TVN?
"Kupując żywego karpia mamy rybę nie lepszej, a gorszej jakości".
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Powołane w jego ramach święta i inicjatywy mają za zadanie zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia. Sprawdź, jak możesz pomóc.
Leonardo DiCaprio to nie tylko znany aktor. Od lat jest też aktywistą działającym na rzecz środowiska. We współpracy z Discovery stworzył nowy projekt, który ma pomóc nam w zrozumieniu podwodnego świata i tego, jak zapobiec przyrodniczej katastrofie.
Zwierzęta czują i mają swoje prawa. Choć wydaje się to oczywiste, nie wszyscy patrzą na tę kwestię w ten sam sposób. Na przykład podręcznik szkolny, który pokazywał dzieciom, że zwierzęta mają prawa, oburzył jednego z polityków. Czy zatem psy, koty i inne stworzenia powinny mieć jakieś "przywileje"? Jak podchodzi się do nich w Polsce? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z mec. Karoliną Kuszlewicz, która prowadzi bloga "W imieniu zwierząt i przyrody - głosem adwokata".
Gdy człowiek z różnych przyczyn przestaje zajmować się małym, udomowionym zwierzęciem, jego sytuacja staje się tragiczna. Bezdomne króliki, jeże i gryzonie są znacznie mniej zauważalne niż psy czy koty. Trudniej udzielić im pomocy. Dlatego właśnie dla nich w Lublinie powstało okno życia.
Zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego to jedne ze zmian w ustawie o ochronie zwierząt, które w nocy z czwartku na piątek przyjął sejm. Teraz nowela trafi do senatu.
Zwierzęta masowo wymierają na naszej planecie. Według raportu opublikowanego przez organizację WWF, przez niecałe pół wieku średnia liczebność populacji dzikich zwierząt kręgowych na Ziemi, zmniejszyła się aż o 68 proc. Jak twierdza autorzy WWF Living Planet Report 2020 najważniejszym powodem wymierania gatunków jest degradacja środowiska naturalnego.
Według danych policji - mimo zaostrzenia kar - wciąż rośnie liczba przestępstw związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami. Tylko w ubiegłym tygodniu, w okolicach Rawy Mazowieckiej, zatrzymano kolejnego właściciela psa podejrzanego o szczególne okrucieństwo wobec czworonoga. Zwierzę miało m.in. spiłowane do granicy dziąseł wszystkie zęby, prawdopodobnie przy użyciu szlifierki, znajdowało się w piwnicy, bez dostępu do wody i pożywienia, nie było w stanie ustać na łapach. Kto zajął się psiakiem? Jak się obecnie zachowuje? Nadal jest zalękniony?
Agata Buzek jest niezwykle zaangażowana w pomoc dla bezdomnych zwierząt. Co dokładnie dla nich robi? I co mają z tym wspólnego czapki, które przyniosła do naszego studia? O swojej miłości do naszych braci mniejszych aktorka mówiła w Dzień Dobry TVN. Agatę zapytaliśmy również o jej ostatnie projekty artystyczne.
Sacha Dench jest szefową działu medialnego WWT - brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Tej jesieni, fanka latania i nurkowania na wstrzymanym oddechu, wyruszyła motoparalotnią z Rosji do Anglii. Dlaczego? Z miłości do natury! Sacha leci razem z łabędziami czarnodziobymi, których populacja w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się o połowę. Brytyjscy naukowcy postanowili prześledzić ich szlak, aby sprawdzić dlaczego liczba tych ptaków spada w tak zastraszająco szybkim tempie. Z latającą kobietą-ekolog szybki wywiad przeprowadził reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Joannę Krupę, aby zapytać ją o komedię kryminalną You Can’t Have It, w której modelka wcieliła się w rolę barmanki mającej konflikt z prawem. Zobaczcie, kto - oprócz niej - zagrał w tej produkcji i czy film będzie wyświetlany w Polsce.