Problemy z bankowością internetową. "Jeśli masz plany na weekend, wypłać gotówkę"

bankomat, wypłata pieniędzy
Michal Jarmoluk/Pixabay
Przed nami weekend. Dla niektórych może on upłynąć pod znakiem utrudnień związanych z dostępem do konta oraz wypłacaniem gotówki z bankomatu. Powodem są prace serwisowe, które zostały zaplanowane przez kilka banków. Sprawdź, klienci których z nich muszą liczyć się z problemami.

Problemy z bankowością internetową

Kilka banków w najbliższych dniach zaplanowały prace serwisowe. W tym czasie niektórzy klienci muszą przygotować się na utrudnienia m.in. w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej oraz z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów. Zobacz, czy twój bank zapowiada weekendową przerwę.

Weekendowe przerwy w bankach

Bank Pekao

Bank poinformował swoich klientów, że w sobotę, 20 marca w godz. 1.30-2.30 mogą "mieć trudności w korzystaniu z serwisu Pekao24 i usług maklerskich".

- W tym czasie będziemy przeprowadzać prace modernizacyjne - przekazano w komunikacie.

Bank Pocztowy

- W związku z planowanymi pracami technicznymi w dniu 19.03.2021 (piątek) od 20.00 do 23.00, mogą wystąpić problemy ze składaniem wniosków - podał bank.

BNP Paribas

21 marca 2021 r. (niedziela) od godz. 2.00 do 3.00 "system bankowości internetowej GOonline oraz aplikacja mobilna GOmobile będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe".

Od godz. 21.00 w piątek (19 marca) do godz. 7.00 w sobotę (20 marca) "systemy BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi od godziny 22.00 w piątek (19 marca) do godziny 10.00 w sobotę (20 marca) "nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej".

mBank

Z powodu modernizacji systemów nastąpi przerwa w dostępie do naszych serwisów w najbliższy weekend - z 20 na 21 marca - poinformował bank w komunikacie.

- Dlatego jeśli masz plany na weekend, wypłać gotówkę - napisano.

- W godzinach 2.00-8.15 nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki z bankomatu oraz nie skorzystasz z wpłatomatu. Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.00-10.30 - przekazał mBank. Ponadto, "pomiędzy godziną 2.00-10.30 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej", a "w godzinach 1.30-11.00 nie złożysz żadnego wniosku".

Bank wyjaśnił, że "podczas przerwy nie mamy wglądu w dane", "dlatego w tym czasie nie zrealizujemy żadnej operacji".

- Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę - zaapelowano w komunikacie.

Bank poinformował również o przerwie dla klientów z obszaru MSP i korporacje.

W godzinach 2.00-8.15 nie będą działały także karty dla klientów obsługiwanych w ramach MSP i korporacje. Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.00-10.30. Pozostałe kanały dostępu, w tym mBank CompanyNet będą działały bez zmian.

Toyota Bank

W niedzielę, 21 marca 2021 r. odbędą się planowane prace serwisowe infrastruktury technicznej banku.

W godzinach 0.00-4.00 i 6.00-11.00 mogą wystąpić utrudnienia w aktywacji i zastrzeżeniu karty, a także zmiany limitów karty. W godzinach 8.00-21.00 mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacjach transakcji kartą, a także w dostępie do Systemu Bankowości Elektronicznej, Automatycznego Serwisu Telefonicznego, usług tzw. szybkich płatności i systemu składania wniosków online.

Więcej informacji na TVN24.

Kupujesz mieszkanie? Uważaj na ukryte koszty kredytu mieszkaniowego. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Groźby, przemoc i obrażanie. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi wspomina traumy ze studiów. "Musisz cierpieć"

Ojciec przykuł 12-letnią córkę łańcuchem do podłogi. Prokuratura już postawiła mu zarzuty

11-latka uratowała swoją babcię z płonącego domu. Teraz rodzina potrzebuje pomocy

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości