gotówka

  gotówka

  Weekendowe przerwy techniczne zapowiada kilka banków w Polsce. Dla klientów oznacza to spore utrudnienia w dostępie do usług. Chodzi m.in. o problemy z kartami kredytowymi i bankowością internetową oraz brak możliwości wypłaty gotówki z bankomatów. Sprawdź, czy twój bank również przeprowadza przerwę serwisową w ten weekend.

  Elektronika, biżuteria, rodzinne pamiątki i wartościowy przedmioty - te rzeczy coraz częściej trafiają do lombardów. Problemy finansowe szczególnie widoczne stały się w trakcie pandemii. Brak pracy i długi to pierwsze czynniki, które zmusiły społeczeństwo do spieniężania zbieranego przez lata dobytku. Czy to dobry sposób na zastrzyk gotówki? Swoją opinię wyraził Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny.

  Wielu z nas wybierze wakacje poza granicami Polski. Czym płacić w krajach, które odwiedzimy - kartą czy gotówką? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN podróżnika Marcina Zarzeckiego. Nasz gość powiedział również, jak - będąc na wakacjach - chronić się przed kradzieżą.

  Gotówką czy kartą - jak płacisz podczas zagranicznych wakacji? O to zapytaliśmy Was w naszej sondzie, a eksperta - blogerkę finansową Katarzynę Iwanowską zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN o to, co jest dla nas korzystniejsze? Czy opłaca się kupować walutę w kantorze internetowym?

  Decydując się obecnie na kredyt mieszkaniowy, trzeba wpłacić 10 proc. wkładu własnego. W 2016 roku będzie to 15 proc., a w 2017 roku nawet 20 proc. Czy w takiej sytuacji, kredyty będą trudniej dostępne? Czy alternatywą dla 15 proc. wkładu własnego w postaci gotówki może być zastaw w postaci naszych lokat? Zapytaliśmy o to Katarzynę Karpę-Świderek z TVN24 Biznes i Świat.