Newsy

Tragiczny bilans powodzi w Australii. Siedem osób straciło życie

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Wzbudzona fala zalewająca ulice miasta. Tragiczny bilans powodzi w Australii.

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powodzi w australijskim stanie Queensland. Siedem osób straciło życie. Władze zdecydowały o wydaniu nakazów ewakuacji dla mieszkańców oraz zamknięciu popularnych atrakcji turystycznych.

Powódź w Queensland - tragiczny bilans

Queensland jest drugim co do wielkości stanem Australii i zajmuje północno-wschodnią część kontynentu. Jak podaje TVN24, silny system burzowy wywołał w tym rejonie obfite opady deszczu. Z powodu ulewy doszło do powodzi, w których życie straciło siedem osób. Wśród ofiar są osoby, które ginęły w pojazdach, porywanych przez silny nurt wody.

Klęski żywiołowe

Na polskim wybrzeżu uderzyło tsunami
Na polskim wybrzeżu uderzyło tsunamiDzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Jeśli nie musicie poruszać się po drogach, to proszę, nie wyjeżdżajcie - zaapelowała do mieszkańców premier stanu Queensland. - W tej chwili w całym Brisbane i na południowym wschodzie poziom wody jest bardzo wysoki (...). Nie chcę większej liczby zgonów, więc proszę - jeśli nie musisz dzisiaj wychodzić, po prostu zostań w domu - dodała Annastacia Palaszczuk.

Powódź w Queensland - nakazy ewakuacji, zamknięte plaże

W wielu regionach australijskiego stanu Queensland ogłoszono alarmy o zagrożeniu powodziowym. Popularne atrakcje turystyczne, w tym plaże Gold Coast i Sunshine Coast, zostały zamknięte.

Jak czytamy na portalu TVN24, w sobotę, 26 lutego br. około 700 osób z miejscowości Gympie zostało objętych nakazem ewakuacji, ponieważ poziom rzeki Mary sięgnął 22 metrów wysokości. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że to największa powódź od lat 80. XX wieku.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: SimpleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości