Huragan Milton uderzył w zachodnie wybrzeża Florydy w środę o godz. 20.30 czasu lokalnego. Wiatr osiągnął prędkością 165 km/h, a w stanie pojawiły się tornada i powodzie. Lokalne własne namawiają mieszkańców na dobrowolną ewakuację.
Obiekt zbiera w sieci entuzjastyczne recenzje.
Bartek Jędrzejak wybrał się na miejsce, by dowiedzieć się, jaka pomoc obecnie jest dla pokrzywdzonych najważniejsza.
W poniedziałek odbyło się w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie rządu.
"To obszar aktywny tektonicznie"
W sobotę 21 października w wybrzeże Morza Bałtyckiego uderzył sztorm Babet. Jeszcze w nocy z piątku na sobotę stan wody wzrósł do ponad 220 centymetrów powyżej normy. Tak źle nie było od ponad stulecia.
Na drogach występują utrudnienia.
Ulewne opady deszczu doprowadziły do powodzi w australijskim stanie Queensland. Siedem osób straciło życie. Władze zdecydowały o wydaniu nakazów ewakuacji dla mieszkańców oraz zamknięciu popularnych atrakcji turystycznych.
Trzy osoby zginęły, 600 zasypanych dróg, kierowcy uwięzieni w samochodach, chaos komunikacyjny, 30 tys. ludzi bez prądu. To skutek największej od 50 lat śnieżycy, która nawiedziła Hiszpanię. Żywioł uwięził w samochodach ponad 2 tys. kierowców. Do pomocy zaangażowano wojsko i żandarmerię.
Niemal rok temu przez wyspę Saint Martin przetoczył się huragan Irma. Skutki tego kataklizmu są tam widoczne do dziś. Wyspę, z kamerą Dzień Dobry TVN, odwiedził Piotr Kraśko. A w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Sylwie i Kubę Kucharskich, którzy przeżyli w Nowym Orleanie przeżyli atak huraganu Katrina. Jak wygląda ten niebezpieczny żywioł "od środka"? Co działo się po jego przejściu? Czy służby publiczne były przygotowane na kataklizm? Kto nad nimi czuwał i zapewniał bezpieczeństwo, pomoc, wodę i jedzenie?