Unia Europejska wprowadzi nowy papier toaletowy? Ekologiczny pomysł ma pomóc w ratowaniu planety

Zakup papieru toaletowego
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bio, eko, organic - co to znaczy?
Bio, eko, organic - co to znaczy?
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
W poszukiwaniu ekogadżetów
W poszukiwaniu ekogadżetów
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii

Unia Europejska ma kolejny pomysł na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Papier toaletowy wytwarzany ze słomy to nowe i ekonomiczne rozwiązanie, które znalazło się na liście dofinansowań Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Produkt, którego używają niemal wszyscy na świecie, w wersji ekologicznej, ma zrewolucjonizować branżę produkującą ten środek higieniczny.

Ekologiczny papier toaletowy

Unia Europejska bez ustanku pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które mogłyby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Niedawno podjęto decyzję o sfinansowaniu projektu prac nad papierem toaletowym wytwarzanym ze słomy w ramach Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. Celem inicjatywy jest m.in. ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jednym z pomysłów, które pomogłyby ograniczyć emisję gazów podczas produkcji oraz transportu jest wytwarzanie papieru toaletowego z innego, niż dotychczas, surowca. Produkt higieniczny jest używany przez prawie każdego człowieka, dlatego jego produkcja pochłania ogromne ilości czasu, pieniędzy oraz energii. Wytwarzanie papieru ze słomy jest szybsze, pozwala zaoszczędzić energię oraz wodę, co sprzyja minimalizacji emisji CO2. Słoma, która stanowi 10% składu produktu, pochodzi z lokalnych zbiorów i można kupić ją w Niemczech oraz Holandii.

Czym jest Agenda 2030?

Agenda 2030 to plan zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest m.in. wyeliminowanie ubóstwa oraz zadbanie o ochronę środowiska. Według założeń Agendy 2030 współczesny rozwój świata powinien brać pod uwagę dobro gospodarcze, społeczne oraz środowiskowe. W 2015 roku państwa członkowskie ONZ zobligowały się do przyjęcia programu, który zawiera 17 celów. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla jest jednym z nich.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości