Oscarowe przymiarki rozpoczęte. Które aktorki mają szansę na nominację?

Aktualizacja:
Oscar

Trwają już pierwsze dyskusje dotyczące 94. ceremonii wręczenia Oscarów. Amerykański magazyn "Variety" wytypował nazwiska aktorek, które mają sporą szansę ubiegać się o najbardziej prestiżową w branży złotą statuetkę. Na liście obiecujących kobiecych kreacji filmowych znalazły się przede wszystkim role biograficzne.

Każdego roku amerykański magazyn "Variety" publikuje listę najbardziej obiecujących kandydatów, którzy mają szansę ubiegać się o Oscara. Tym razem krytycy zwracają uwagę na trzy nazwiska, choć lista osób, które mają szansę odebrać nagrodę, jest znacznie dłuższa.

Oscary 2022 - kiedy gala

Ceremonia wręczenia Oscarów za rok 2020 odbyła się znacznie później, niż zwykle. Ze względu na pandemię, organizatorzy zdecydowali się przełożyć uroczystość. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem będziemy musieli zaczekać, ponieważ prestiżowa gala skupiająca uwagę całego świata została przełożona na koniec marca 2022. Nominacje zostaną ogłoszone już na początku lutego.

Dziennikarze magazynu "Variety" już teraz jednak typują kandydatki, które prawdopodobnie wezmą udział w rywalizacji o złotą statuetkę. Ich zdaniem na szczególną uwagę zasługują trzy aktorki. Wśród faworytek znalazły się Lady Gaga, Kristen Stewart i Rachel Zegler.

Lady Gaga w filmie Ridleya Scotta

Znana z głośnej roli w filmie "Narodziny gwiazdy" Lady Gaga ma już na koncie jedną nominację do Oscara za rolę kobiecą, w 2019 roku zdobyła też statuetkę za utwór "Shallow". Tym razem zwróciła uwagę krytyków wyjątkową kreacją w filmie Ridleya Scotta. Wokalistka odegrała w nim rolę żony Maurizio Gucciego, spadkobiercy znanego włoskiego domu mody, którą skazano za zlecenie morderstwa ukochanego. Czy rola morderczyni okaże się godna kolejnej statuetki?

Kristen Stewart jako księżna Diana

Kolejny film biograficzny, który zdaniem krytyków ma spore szanse znaleźć się wysoko na liście nominacji, to poruszająca opowieść o losach księżnej Diany. Kreacja Kristen Stewart budzi spore nadzieje, podobnie jak praca, którą wykonał nad filmem "Spencer" jego reżyser, Pablo Larrain. Premiera wyjątkowej historii biograficznej będzie miała miejsce na początku września na festiwalu filmowym w Wenecji.

Rachel Zegler w musicalu Stevena Spielberga

Wielki reżyser Steven Spielberg bez wątpienia zaskoczył świat filmowy decyzją o stworzeniu filmowej adaptacji musicalu "West Side Story". Nie była ona jednak przypadkowa, podobnie jak obsadzenie w jednej z głównych ról obiecującej aktorki Rachel Zegler. To właśnie ona, zdaniem krytyków magazynu "Variety", ma spore szanse usłyszeć wieści o nominacji do Oscara. Czy rola Marii przyniesie jej prestiżową nagrodę?

Więcej informacji znajdziesz w serwisie TVN24.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Lady Gaga i Glenn Close dołączają do księcia Harry’ego i Oprah. Powstaje program o zdrowiu psychicznym

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: TVN24