"Milionerzy". W Ćottogramie żyje najwięcej? Uczestniczka wahała się do ostatniej chwili

"Milionerzy". W Ćottogramie żyje najwięcej? Uczestniczka wahała się do ostatniej chwili
Źródło: TVN
Milionerzy | Wiosna 2024 | Zwiastun
Milionerzy | Wiosna 2024 | Zwiastun
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących
W 725. odcinku "Milionerów" na fotelu gracza zasiadła Małgorzata Golonka. Miała spory problem, by odpowiedzieć na pytanie: "W Ćottogramie żyje najwięcej?". Zagadnienie dotyczyło poprawnej odmiany słowa, którym określa się mieszkańców Bangladeszu. Jaka była właściwa odpowiedź?

"Milionerzy" odc. 725. "W Ćottogramie żyje najwięcej?"

Małgorzata Golonka mieszka w Krakowie i na co dzień pracuje jako kierownik zespołu ds. transakcji manualnych w dziale agenta transferowego. To właśnie ona najszybciej poradziła sobie z zadaniem w rundzie eliminacyjnej i miała możliwość spróbować swoich sił w teleturnieju.

Uczestniczka już przy drugim pytaniu skorzystała z koła ratunkowego i poprosiła o pomoc publiczność. Otrzymała od widzów w studiu dobrą podpowiedź, dzięki czemu mogła kontynuować zabawę. Kolejne problemy pojawiły się przy trzecim zagadnieniu, więc tym razem skorzystała z koła "pół na pół", a następnie zadzwoniła do przyjaciela.

Kolejne kłopoty pojawiły się w pytaniu szóstym, wartym 20 tys. zł. Hubert Urbański przeczytał: "W Ćottogramie żyje najwięcej?".

 • A. Banglijczyków
  • B. Banglów
   • C. Bangladeszkijczyków
    • D. Bangladeszów

     "Milionerzy" odc. 725. "W Ćottogramie żyje najwięcej?" Odpowiedź

     Małgorzata Golonka nie wiedziała, która z odpowiedzi jest właściwa.

     - Rozumiem, że kluczem tego pytania jest poprawna odmiana słowa Bangladesz, jeśli chodzi o jego mieszkańców. Odpowiedź B. zupełnie mi nie pasuje. Banglów dziwnie brzmi. Bangladeszów też nie brzmi dobrze. Bangladeszkijczyków też jakoś dziwnie. Powiedziałabym Banglijczyk. Nie przedłużajmy. Zaznaczmy odpowiedź A. - powiedziała uczestniczka "Milionerów" po dłuższym zastanowieniu.

     Hubert Urbański miał dla Małgorzaty dobre wieści. Wariant A. Banglijczyków to poprawna odpowiedź. Kobieta wygrała 20 tys. zł.

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Autor: Justyna Piąsta

     Źródło zdjęcia głównego: TVN

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Julia Wieniawa podbija Cannes
     Materiał promocyjny

     Julia Wieniawa podbija Cannes