"Milionerzy". Gdzie zamieszkał Kain po zamordowaniu brata? Sprawdź, czy znasz odpowiedź

"Milionerzy"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mamo! Tato! Jestem milionerem!
Mamo! Tato! Jestem milionerem!
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących
W 721. odcinku "Milionerów" padło niebanalne pytanie o Kaina i Abla. Warte było 5 tysięcy złotych. Na wcześniejsze zagadnienia uczestnik odpowiadał bez niemalże żadnych zawahań. Tym razem musiał poprosić o pomoc. Czy koło ratunkowe zapewniło mu dalszą grę?

721. odcinek Milionerów"

W nowym odcinku "Milionerów" uczestnikiem był Robert Skwierczyński. To student piątego roku medycyny. Jak przyznał, w przyszłości chciałby zając się ortopedią. A na co przeznaczyłby wygraną z programu?

Jak przyznał, jeśli wygra milion, kupi sobie... samolot. Zaskoczył tym Huberta Urbańskiego, i co ciekawe, powiedział, że nie potrzebuje miliona, a jedynie 140 tys. euro, by sprawić sobie taką przyjemność. Czy pytanie o Kaina i Abla nie pokrzyżowało mu planów?

"Milionerzy". Kain i Abel - pytanie

Robert Skwierczyński na pierwsze dwa pytania odpowiedział bez żadnych komplikacji. Problem pojawił się przy trzecim, o którym przyznał, nie ma zielonego pojęcia. To pierwszy raz, kiedy zdecydował się na koło ratunkowe. Oto pytanie:

Gdzie zamieszkał Kain po zamordowaniu brata?

 • A. na północ od Edenu
  • B. na wschód od Edenu
   • C. na południe od Edenu
    • D. na zachód od Edenu

     "Milionerzy". Kain i Abel - odpowiedź

     Pierwszym synem pierwszych ludzi na Ziemi, czyli Adama i Ewy, był Kain. Ewa tłumaczyła w Biblii jego imię mówiąc: "otrzymałam mężczyznę od Pana". Jej potomek był rolnikiem. Drugi z synów natomiast, Abel, był pasterzem.

     Pewnego dnia bracia udali się złożyć Bogu ofiarę. Kain ofiarował płody ziemi, a Abel – najlepsze zwierzęta ze swojego stada. Zgodnie z biblijną opowieścią, ofiara Abla bardziej spodobała się Bogu, a na dary Kaina Stwórca nie chciał spojrzeć. Kain pod wpływem żalu i złości wobec brata, zawołał Abla na pole i tam go zamordował. Po tym wszystkim zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

     Publiczność, bo na jej pomoc zdecydował się gracz, w zdecydowanej większości obstawiła odpowiedź B. Robert Skwierczyński poszedł za jej głosem i dzięki temu przeszedł do kolejnej części gry, mając już na koncie 5 tysięcy złotych. 

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Źródło zdjęcia głównego: X-news

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
     Materiał promocyjny

     Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

     Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
     Materiał promocyjny

     Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?