To on wygrał milion złotych w programie "Milionerzy". Kim jest Mateusz Żaboklicki?

Mateusz Żaboklicki w teleturnieju "Milionerzy"
To on wygrał milion złotych w programie "Milionerzy". Kim jest Mateusz Żaboklicki?
Źródło: TVN
W teleturnieju "Milionerzy" padła główna wygrana. Milion złotych wygrał, jako szósty zawodnik w historii programu, Mateusz Żaboklicki. Jak brzmiało pytanie o milion? Kim jest najnowszy zwycięzca głównej nagrody w teleturnieju?

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek "Milionerów" z gwiazdami
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących

Szósty zwycięzca programu "Milionerzy" - Mateusz Żaboklicki

"Milionerzy" to bez wątpienia ulubiony teleturniej widzów TVN-u. Od lat przyciąga przed ekrany rzesze osób, które z zapartym tchem śledzą zmagania uczestników z wieloma niecodziennymi, trudnymi oraz podchwytliwymi pytaniami. Od samego początku, czyli od 1999 roku, prowadzącym teleturnieju jest Hubert Urbański. Główną wygraną jest oczywiście milion złotych. Aby je zdobyć, trzeba poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań z wiedzy ogólnej.

Choć przez te wszystkie lata wielu śmiałków próbowało zgarnąć główną nagrodę, dotychczas udało się to tylko 5 osobom. Byli to: Krzysztof Wójcik, Maria Romanek, Katarzyna Kant-Wysocka, Jacek Iwaszko i Tomasz Orzechowski.

W wyemitowanym 12 marca 2024 odcinku teleturnieju "Milionerzy" do tego grona dołączył Mateusz Żaboklicki. Odpowiadając na pytanie za milion złotych, zdobył główną wygraną i zachwycił swoją wiedzą całą Polskę.

Mateusz Żaboklicki wygrał milion - jak brzmiało finałowe pytanie?

Najnowszy sezon programu "Milionerzy", emitowany w wiosennej ramówce 2024, rozpoczął się bardzo emocjonująco. Główna wygrana, czyli milion złotych, padła już w szóstym odcinku. Dokonał tego Mateusz Żaboklicki z Warszawy. Jak brzmiało pytanie za milion?

Aby zdobyć główną nagrodę, zawodnik musiał odpowiedzieć na 12 pytań. Ostatnie, to które zapewniło mu wygranie miliona złotych, brzmiało:

Do czworonogów czyli tetrapodów nie zaliczamy:

 • A - gadów,
  • B - płazów,
   • C - ptaków,
    • D - owadów.

     Mateusz Żaboklicki - kim jest?

     Najnowszy zwycięzca głównej nagrody w teleturnieju "Milionerzy", Mateusz Żaboklicki, ma 33 lata i mieszka na co dzień w Warszawie. Pracuje jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jego pasją jest literatura - jest tłumaczem z języków klasycznych, dramatopisarzem i poetą. Ma na swoim koncie wiele sukcesów na tym polu.

     Mateusz Żaboklicki - kariera

     W 2021 roku wydał swój debiutancki tomik poezji pt. "Nucić". Tomik został nagrodzony Nagrodą im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2021. Mateusz Żaboklicki zdobył za niego również II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza za najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2021. Nasz najnowszy zwycięzca teleturnieju "Milionerzy" jest także laureatem Nagrody Specjalnej oraz Nagrody Publiczności na XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina 2019.

     Mateusz Żaboklicki - życie prywatne

     Prywatnie Mateusz Żaboklicki ma żonę i dwójkę dzieci.

     "Milionerzy" - kiedy i gdzie oglądać program?

     Program "Milionerzy" można oglądać na antenie TVN w każdy poniedziałek, wtorek, środę i czwartek, o godzinie 20:55.

     Choć nowy sezon rozpoczął się niezwykle emocjonująco i już na samym jego początku padła główna wygrana, nie znaczy to wcale, że kolejne odcinki będą mniej wciągające. Teleturniej nieraz nas jeszcze zaskoczy. Zachęcamy do śledzenia zmagań uczestników, którzy podobnie jak Mateusz Żaboklicki, będą mieli swoją szansę na zdobycie miliona złotych. Zapraszamy przed telewizory!

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Autor: Regina Łukasiewicz

     Źródło: TVN

     Źródło zdjęcia głównego: TVN

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości