Gospodarz "Milionerów" kolejną ofiarą oszustów. Hubert Urbański został "uśmiercony"

Hubert Urbański
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wojna dezinformacyjna, czyli jak rozpoznać rosyjskie fake newsy?
Wojna dezinformacyjna, czyli jak rozpoznać rosyjskie fake newsy?
ALERTY RCB
ALERTY RCB
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
"Żegnamy Huberta Urbańskiego" - taki nagłówek mógł przygnębić niejednego fana "Milionerów". Podobnej treści fake newsy szybko zaczęły rozprzestrzeniać się po mediach społecznościowych, wprowadzając w błąd widzów programu. Gospodarz teleturnieju padł ofiarą internetowych trolli. Dlaczego tego typu artykuły trafiają do sieci?

Hubert Urbański kolejną ofiarą oszustów

Informacja o rzekomej śmierci Huberta Urbańskiego mogła zszokować niejednego użytkownika social mediów - fani prezentera natknęli się na nagłówki grzmiące "To smutny dzień dla Polski: żegnamy Huberta Urbańskiego". Na szczęście - artykuły na ten temat okazały się nieprawdą. Hubert Urbański dołączył niestety do grona gwiazd, których wizerunek został okrutnie wykorzystany w fake newsie. Wszystko po to, by wyłudzić od użytkowników wrażliwe informacje na temat ich kont w sieci.

Wyłudzanie danych. Na co uważać? 

Internauci regularnie zaskakiwani są niewiarygodnymi newsami, które z pozoru wyglądają na szokującą informację, pochodzące z rzetelnego źródła. Dopiero gdy dłużej przyjrzymy się nagłówkowi i linkowi, który prowadzi do strony, możemy stać się podejrzliwi. Tak wyglądało to właśnie w przypadku fake newsów z wykorzystaniem wizerunku Huberta Urbańskiego.

Oszuści stale poszukują nowych sposobów, by wyłudzić nasze dane, dlatego po kliknięciu w podejrzany link, możemy zostać poproszeni o podanie naszych danych do kont w mediach społecznościowych. Jak podkreślają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa - lepiej unikać podejrzanych treści i pod żadnym pozorem - nie dzielić się naszymi loginami czy hasłami. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz