Newsy

"Milionerzy". Czy uczestnik poległ na pytaniu o zespół Kwiat Jabłoni?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Berenika
Olesińska
Hubert Urbański

W 515 odcinku "Milionerów" pojawił się... Kwiat Jabłoni. Co prawda dzieci Kuby Sienkiewicza nie zasiadły naprzeciwko Huberta Urbańskiego, ale ich nazwisko padło w pytaniu za ćwierć miliona złotych. Czy zespół przyniósł graczowi szczęście?

Milionerzy. Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni?

W 515. odcinku "Milionerów" Jan Steinmetz kontynuował grę z dwoma utraconymi kołami ratunkowymi i 20 tysiącami złotych na koncie. Uczestnik pochodzi z Warszawy. Z wykształcenia jest lingwistą i ekonomistą, a na co dzień pracuje jako researcher w firmie konsultingowej. Ile zdołał wygrać? Napotkał trudność przy pytaniu z zakresu popkultury.

Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni, założonego w 2018 roku przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów?

 • A. od snobistycznego klubu;
 • B. od kiczowatego obrazu;
 • C. od luksusowego auta;
 • D. od taniego wina.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Ciekawe opcje. O luksusowym aucie nigdy nie słyszałem, żeby takie było. Tanie wino brzmi bardzo przekonująco. Mogłoby takie być. Snobistyczny klub... Dziwne. To jest trudna sytuacja. Może byłbym w stanie C odrzucić, natomiast co do pozostałych trzech mam trochę wątpliwości - analizował Jan Steinmetz.

Uczestnik ostatecznie skorzystał z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. - Tam jest Michał. (...) Myślę, że zespół zna. Czy zna historię? Tego nie wiem, ale chciałbym usłyszeć, co ma do powiedzenia, bo nie czuję się na tyle pewny, by którąś z tych odpowiedzi zaznaczyć - tłumaczył gracz.

Rozmowa ze znajomym nie zdała się na wiele. Michał również nie znał poprawnej odpowiedzi, dlatego też Jan zrezygnował z dalszego udziału w teleturnieju. Zachował 125 tysięcy złotych. Która odpowiedź była poprawna? Jan Steinmetz miał dobre przeczucie. - Nazwa pochodzi od taniego wina - wyjaśnił Hubert Urbański.

"Milionerzy". Co mają klasztory i akumulatory?

Na fotelu gracza zasiadł następnie Rafał Olczak - mieszkaniec Wrocławia, absolwent matematyki, miłośnik wszelkich quizów i analityk. Mężczyzna odpadł przy pierwszym pytaniu. Jego wygrana to zero złotych.

Mają je klasztory, mają akumulatory - usłyszał z ust prowadzącego.

 • A. komnaty;
 • B. izdebki;
 • C. cele;
 • D. saloniki.

Uczestnik zaznaczył odpowiedź A, natomiast poprawna to C - cele.

Szansę na zdobycie okrągłego miliona miał również Tomasz Madej, rolnik z Bieżunia. Jego dalsze zmagania w "Milionerach" obejrzymy już w następnym odcinku. Do tej pory udało mu się zgarnąć dwa tysiące złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

 • 30 lat doświadczenia
 • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
 • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
 • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN

Pozostałe wiadomości