Newsy

Nie żyje mężczyzna, który przez 18 lat mieszkał na lotnisku. Jego historia była inspiracją dla Spielberga

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
 Mehran Karimi Nasseri

Mehran Karimi Nasseri przybył do Europy w 1988 roku. Irańczyk nie miał odpowiednich dokumentów imigracyjnych, dlatego żaden kraj nie pozwolił mu w nim zostać. Mężczyzna padł ofiarą biurokratycznej próżni i przez 18 lat mieszkał na lotnisku w Paryżu.

Spędził 18 lat na lotnisku w Paryżu

Świat obiegła wiadomość o śmierci mężczyzny, który przez 18 lat mieszkał na terenie terminalu 2F na francuskim lotnisku Charlesa de Gaulle'a. Dlaczego żył tam tak długo? Wszystko zaczęło się w 1988 roku, gdy Mehran Karimi Nasseri przyleciał do Europy, by odnaleźć swoją matkę.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Niestety, nie miał on odpowiednich dokumentów imigracyjnych, dlatego żaden kraj nie chciał wpuścić go na swój teren. Również we Francji funkcjonariusze odesłali go z kwitkiem. Z tego powodu Mehran zamieszkał na lotnisku w Paryżu.

Historia Irańczyka inspiracją dla Spielberga

Mehran Karimi Nasseri spędził na lotnisku 18 lat życia i uczynił to miejsce swoim domem. Francja przyznała Irańczykowi status uchodźcy 11 lat później, jednak mieszkał on w porcie lotniczym aż do 2006 roku. Nie wszyscy wiedzą, że jego historia była inspiracją dla filmu "Terminal" amerykańskiego reżysera Stevena Spielberga. Tam rolę uwiezionego w biurokratycznej próżni emigranta zagrał Tom Hanks.

Po 2006 roku Irańczyk mieszkał w hostelu i utrzymywał się z pieniędzy otrzymanych w związku ze wspomnianą produkcją. Jak czytamy w TVN24, za prawa do ekranizacji swych losów mógł otrzymać nawet 275 tysięcy dolarów. Kilka tygodni temu zdecydował się jednak powrócić na lotnisko. Pozostał tam aż do dnia swojej śmierci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej informacji na ten temat w TVN24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Eric Fougere / Contributor

Pozostałe wiadomości