Newsy

"MasterChef Junior". Poznaliśmy najlepszą piątkę młodych kucharzy. Kto opuścił program?

Newsy

MasterChef Junior

Za nami kolejne kulinarne zmagania młodych kucharzy w programie "MasterChef Junior". Tym razem uczestnicy gotowali dla swoich starszych kolegów z poprzednich edycji. Kto pożegnał się z programem?

"MasterChef Junior". Test wiedzy kulinarnej

Zanim młodzi kucharze pochwalili się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, najpierw mieli okazję sprawdzić swoją wiedzą w tym temacie. Pytania o różnym poziomie trudności były ukryte na wielkiej tarczy. Uczestnicy celowali w nią rzutkami. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie Jagoda, Kazik i Staś. Podczas trzech rund każdemu z nich udało się zebrać po 4 punkty.

"MasterChef Junior". Konkurencja eliminacyjna

Dynia, jesiotr i udziec cielęcy - czy te trzy składniki mogą się ze sobą połączyć? Oczywiście! W konkurencji eliminacyjnej młodzi kucharze mieli przygotować danie zgodnie z amerykańskim trendem surf and turf. Polega on na łączeniu mięsa ryb i zwierząt żyjących w wodzie z lądowymi. Jagoda, Kazik i Staś, czyli zwycięscy poprzedniego zadania w ramach nagrody mogli poprosić o pomoc jednego z gości specjalnych - finalistów 9. edycji programu "MasterChef".

Po dobraniu odpowiednich narzędzi kuchennych oraz składników dzieci zabrały się za gotowanie. Jagoda jako pierwsza poprosiła o pomoc Rafała Fidyta. Starszy i bardziej doświadczony kolega pomógł je w smażeniu kaczki. - Jest wyższy niż w telewizji. Tego się nie spodziewałam - komentowała kucharza dziewczynka. - Miała elegancki plan. Zrobiłbym to podobnie jak ona - zachwycał się Fidyt.

Kazik poprosił o pomoc Olę - zwyciężczynię 9. edycji "MasterChef". Juszkiewicz pomogła mu w wymyśleniu i przygotowaniu sosu do steku. - Myślę, że bylibyśmy fajnym, zgranym teamem, bo on jest naprawdę opanowany i ma tak wiele wiary, w to co robi. Mi tego brakowało w programie - mówiła. Staś z kolei długo wzbraniał się przed skorzystaniem z porady dorosłych. Niemal w ostatniej chwili zaprosił jednak do siebie Sylwię. Wspólnymi siłami doprawili sos i przygotowali wyrafinowaną bitą śmietaną.

"MasterChef Junior". Kto odpadł z programu?

Eliminacje to najbardziej emocjonujący moment w każdym odcinku. Kto pożegnał się z programem tym razem? Najwięcej uwag usłyszeli Lena i Maciek. Decyzją jurorów oraz gości specjalnych to właśnie oni poradzili sobie najsłabiej z przygotowaniem dania surf and turf.

Zobacz wideo: MasterChef Junior | Sezon 6 | Odcinek 8 | Zwiastun

Zobacz też:

Najlepszy przepis na gruzińską adżikę

Ekstrakt drożdżowy – czym jest i czy jest szkodliwy dla zdrowia?

Dorota Szelągowska pomaga nauczycielce WF-u z Konstancina Jeziornej. Jak przebiegnie remont?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości