Newsy

Odwlekasz wiosenne porządki? Za bałagan wokół domu i niedbalstwo zapłacisz nawet 10 tys. zł

Newsy

Aktualizacja:
The Image Bank RF Michael Brinson/Getty Images

Mieszkasz w domu? Jeśli nie masz ochoty na wiosenne porządki, sugerujemy - przemyśl to raz jeszcze. Od 10 kwietnia właścicielom nieruchomości grożą wyższe kary za bałaganiarstwo. Mandat może kosztować "słono" - nawet 10 tys. zł.

Surowe kary za bałagan? Rząd podnosi wysokość mandatów

10 kwietnia rząd wprowadził zmiany w przepisach - podwyższono kwoty niektórych mandatów. Głośnym echem odbiła się decyzja o karaniu właścicieli psów za spacerowanie z pupilem bez smyczy. Za taki "wybryk" grozi nawet 500 zł kary. Równie dużo zapłacimy za brak regulowania opłaty za odbiór śmieci. Zmiany nie ominęły bowiem właścicieli nieruchomości. Za nieporządek możemy zapłacić całkiem sporo.

Mieszkasz w domu i nie lubisz sprzątać? Uważaj. Twoim obowiązkiem jest dbanie o ład i czystość w obrębie nieruchomości. Bałaganiarze zapłacą od 50 do 250 zł za brak regularnych porządków. Jeśli mieszkasz z pupilem, zwróć uwagę na płot wokół domu. W przypadku wydostania się psa poza teren posiadłości grozi 250 zł. A gdy zwierzę jest agresywne? Uważaj - możesz zapłacić nawet 500 zł.

Za co grozi najwyższy mandat? Do zapłaty nawet 10 tys. zł

Miejmy nadzieję, że pogoda nie uraczy nas już wiosennymi opadami śniegu. Jeśli jednak będzie inaczej - nie zapomnij o odśnieżeniu chodnika. Za zaniedbanie tego obowiązku zapłacisz słono, bo nawet 1500 zł. Ktoś się poślizgnął i jest poszkodowany? To dodatkowe roszczenie też odbije się na Twoim portfelu.

Najwięcej zapłacimy jednak za brak skrzynki na listy. W tym przypadku kara jest naprawdę surowa. Kwota zaczyna się od 50 zł, ale maksymalna opłata, jaką poniesiesz dosłownie "sięga zenitu" - mówimy tu o mandacie w wysokości 10 tys. zł. Zdecydowanie mniej kosztowny będzie brak numeru domu na fasadzie budynku - 250 zł.

Zobacz wideo: Mandaty do zapłaty bez odmowy?

Zobacz też:

Urszula Dudziak mieszka na Zanzibarze. "Mam tu fantastyczne warunki do pracy i wypoczynku"

13-letnia córka Agaty Mróz o hejcie, który ją spotyka po śmierci mamy. "Wiem, że mojemu tacie było ze mną ciężko"

Edyta Pazura pokazała nagranie z dzieciństwa. Komentarz Cezarego rozbraja: "Kręciłem wtedy Psy 2"

Autor: Ola Lipecka

Źródło: Domiporta.pl

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości