Newsy

W trakcie rodzinnego spaceru zastrzelono psa. Policja szuka sprawcy

Newsy

Autor:
wini/gp/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Pies leżący na piaszczystym podłożu w lesie

Myślenicka policja poszukuje sprawcy, który zastrzelił psa rasy ogar polski w rejonie Beskidu Wyspowego w województwie małopolskim. Zwierzę zostało zabite podczas rodzinnego spaceru. Właściciel stracił je z oczu zaledwie na chwilę, wtedy padły strzały.

Pies zastrzelony podczas spaceru

Pies rasy ogar polski został zastrzelony 2 sierpnia br. w rejonie szlaku turystycznego na Szczebel w Beskidzie Wyspowym (województwo małopolskie). Jak podaje tvn24.pl, do zdarzenia doszło podczas rodzinnej wyprawy w góry. Zwierzę pozostawało pod opieką właściciela. W pewnej chwili pobiegło za pagórek i wtedy dał się słyszeć huk wystrzałów. 

- Ktoś oddał kilka strzałów do psa podczas wycieczki właściciela i dwóch jego córek. Wstępne wyniki sekcji wykazały trzy kule w ciele zwierzęcia. Poszukujemy sprawcy (...). Ustalamy, czy to myśliwy oddał strzały, czy też osoba nielegalnie posiadająca broń - poinformował młodszy aspirant Sebastian Kruk z myślenickiej policji.

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy

Na miejsce zdarzenia została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny. Każdy, kto posiada informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z myślenicką policją (tel. 47 832 92 00).

Sprawcy grozi kara do trzech lat więzienia, a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem - do pięciu lat.

Więcej informacji na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:wini/gp/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: SomeSens/Getty Images

Pozostałe wiadomości