Kiedy będzie można normalnie zorganizować wesele? "Osoby, które są tuż przed zawarciem małżeństwa, będą zadowolone"

wesele, ślub, młoda para
Tom Merton/Getty Images
Wesele to dla wielu osób jeden z najważniejszych momentów w życiu. To zazwyczaj starannie planowana uroczystość, na którą zaprasza się rodzinę, przyjaciół i znajomych. Dzień ten na długo pozostaje w pamięci państwa młodych i uczestników zabawy. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa od kilkunastu miesięcy nie można było organizować hucznych wesel gromadzących wielu gości. Kiedy sytuacja wróci do normy? Rzecznik rządu podaje termin.

Wesela 2021 - limity gości

Jeszcze przed środową (2.06) konferencją rzecznika rządu zapowiadano, że "zadowolone będą osoby, które są tuż przed zawarciem małżeństwa". Piotr Müller przyznał, że zmiany będą dotyczyć rozszerzenia limitów na weselach.

Rząd ogłosił, że od 6 czerwca zwiększany jest limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób.

Wesela 2021 na nowych zasadach

Do limitu gości na wliczają się osoby, które są zaszczepione - przy limicie 150 osób, jeżeli mamy kolejne 100 osób, które zaszczepione, to one się nie wliczają w ten limit. - Krótko mówiąc: w praktyce będzie to oznaczało, że będzie można normalnie przeprowadzić w tym roku wesela - wyjaśnił Piotr Müller. Jak limity będą weryfikowane?

- Jeżeli będzie taka sytuacja, że na weselu będzie więcej osób niż limit, to ponad ten limit trzeba będzie wskazać te osoby, które posiadają certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw COVID-19 - mówił Müller.

Najciekawsze trendy ślubne. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Sukienki na ślub dla gości: te modele warto mieć w swojej szafie w 2021 roku

Ślub w czasie pandemii: jak zaplanować uroczystość? "Pandemia niszczy nie tylko śluby i wesela, ale także całą radość z przygotowań"

Magda i Waldek Baszanowscy zaręczyli się w Dzień Dobry TVN. "Tak naprawdę wszystko zaczęło się od TVN-u"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości