Matka zostawiła 2-letniego syna w aucie i poszła na zakupy. Policja: "Nie widziała w tym nic złego"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
gazeta.pl
Dziecko w samochodzie

Na parkingu pod galerią handlową w Lublinie przechodzień zauważył zamkniętego w nagrzewającym się samochodzie dwulatka. Mężczyzna wezwał pogotowie ratunkowe oraz policję, ponieważ chłopiec miał rumieńce na twarzy, a matka malucha była poza zasięgiem wzroku. Jak się okazało, kobieta poszła na zakupy i zostawiła syna bez opieki. Gdy wróciła, powiedziała funkcjonariuszom, że nie widzi niczego złego w swoim zachowaniu.

Lublin. Matka zostawiła 2-latka w nagrzewającym się samochodzie

35-letnia mieszkanka Lublina zaparkowała samochód po galerią handlową i udała się na godzinne zakupy. W aucie zostawiła bez opieki 2-letniego syna. Zamknięty w nagrzewającym się pojeździe chłopiec miał widoczne rumieńce na twarzy, co zaniepokoiło jednego z przechodniów, który wezwał służby ratunkowe.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jak relacjonują przybyli na miejsce policjanci, niedługo później na parkingu pojawiła się ciotka chłopca, która towarzyszyła jego matce podczas zakupów. Następnie do samochodu wróciła rodzicielka pozostawionego malucha.

- Jak się okazało, kobiety razem przyjechały na zakupy i chłopiec przez blisko godzinę siedział zamknięty w samochodzie. 35-latka w rozmowie z policjantami oświadczyła, że nie widziała nic złego w pozostawieniu dziecka w aucie - opowiadają funkcjonariusze z Lublina.

Lublin. Matka odpowie za pozostawienie syna bez opieki w samochodzie

Pozostawiony w samochodzie chłopiec został przewieziony do szpitala i poddany podstawowym badaniom, które nie wykryły żadnego zagrożenia dla jego życia bądź zdrowia. Mimo tego funkcjonariusze prowadzą czynności, które pociągną do odpowiedzialności matkę 2-latka. Kobieta prawdopodobnie usłyszy zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

- Wczorajszy dzień nie był upalny, dlatego ta historia skończyła się bez uszczerbku na zdrowiu dla dziecka. Jednak gdy temperatury rosną, zamknięty samochód jest śmiertelnie niebezpieczny. Auto zaparkowane na słońcu potrafi nagrzać się do około 70 stopni Celsjusza. Taka temperatura może zabić - czytamy w ostrzegającym wpisie opublikowanym 7 lipca na oficjalnej stronie policji w Lublinie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Yih Chang Chew/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości