10-latek prowadził samochód, obok siedziała matka. Policja skierowała sprawę do sądu

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Chłopiec zapinający pasy bezpieczeństwa

10-letni chłopiec siedział za kierownicą samochodu osobowego i przemieszczał się ulicami Lublina. Działo się to za zgodą matki nieletniego, która jechała na fotelu pasażera. Auto zostało zatrzymane przez przypadkowego przechodnia. Na miejsce przybyła policja. Co grozi kobiecie za "udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej"?

Lublin. 10-latek prowadził samochód

Jak podaje tvn24.pl, po drodze wewnętrznej na jednym z osiedli w Lublinie jeździło auto kierowane przez 10-letniego chłopca. 26-letnia kobieta, która ten fakt zauważyła, uniemożliwiła młodemu kierowcy jazdę i zawiadomiła policję. Siedząca w fotelu pasażera 38-letnia matka dziecka odpowie za wykroczenie.   

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

W sobotę (16 kwietnia) wieczorem na komendę policji w Lublinie zadzwoniła 26-letnia kobieta, która poinformowała, że na jednym z osiedli na obrzeżach Lublina zatrzymała auto marki Peugeot, kierowane przez chłopca.

- Na fotelu pasażera siedziała jego matka. Zgłaszająca, widząc zagrożenie, od razu zareagowała i uniemożliwiła dalszą jazdę nieletniemu – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lublin. Kara dla matki 10-letniego kierowcy

Mundurowi ustalili, że kierowcą był 10-latek. Okazało się też, że jego 38-letnia matka była trzeźwa. Policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie kobiety za wykroczenie polegające na "udostępnieniu pojazdu osobie nieuprawnionej". - 38-latce może grozić wysoka grzywna – zaznacza kom. Gołębiowski.

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/PhotoAlto/Ale Ventura

Pozostałe wiadomości