Minister zdrowia: „Będziemy luzować restrykcje”. Czy to początek końca obostrzeń w Polsce?

Łukasz Szumowski minister zdrowia
x-news
Łukasz Szumowski, minister zdrowia w rozmowie na antenie radiowej Jedynki zapowiedział złagodzenie zakazów podczas kwarantanny, które dotyczyć mają przede wszystkim gospodarki. Podkreślił, że rząd pracuje nad tym, aby zmiana dotychczasowych restrykcji przebiegała w sposób możliwie najbezpieczniejszy.

Szumowski zapowiada zmiany w gospodarce

W audycji szef resortu zdrowia opowiedział nad jakimi projektami pracuje obecnie rząd i jakich kroków możemy spodziewać się w kontekście gospodarki i epidemii koronawirusa.

Ekonomia z medycyną jest bardzo blisko związana, bez ekonomii służba zdrowia nie funkcjonuje. Na pewno nastąpią jakieś formy poluzowania. Pracujemy nad tym, aby zrobić to w sposób jak najbezpieczniejszy, na przykład z ochroną ust

- podkreślił Szumowski.

Po świętach wielkanocnych premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić nowe zalecenia dla podmiotów poszczególnych branż gospodarki, by mogły one powoli wracać do działalności i generować zyski.

Czy to koniec kwarantanny?

W niedzielę, 15 marca 2020 r. zamknięte zostały granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy obywatele Polski znajdujący się poza granicami mogli wrócić jeszcze do swoich domów, jednak byli oni kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Na pytanie o pojawienie się kolejnych obostrzeń Łukasz Szumowski podkreślał sukces dotychczasowych działań i odpowiedział:

Nie przewidujemy żadnych nowych drastycznych obostrzeń. Te, które wprowadziliśmy, pokazują, że nastąpiła dość istotna redukcja. Gdyby nie te ograniczenia, dziś mielibyśmy 25 tys. przypadków zakażeń koronawirusem

– mówił Minister Zdrowia.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.

>>> Zobacz także:

Autor: Bartosz Tomaszewski

podziel się:

Pozostałe wiadomości