Newsy

Kobieta zmarła po zawodach w piciu alkoholu. Całe zdarzenie nagrano telefonem komórkowym

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
pop/TVN24
Kobieta z kieliszkiem w ręce

37-letnia kobieta wzięła udział w niebezpiecznej konkurencji. Niestety ta zabawa skończyła się dla niej tragicznie. W sprawie zostało zatrzymanych sześciu mężczyzn w wieku 19 do 22 lat.

Tragiczny finał zabawy

Impreza, na której kobieta miała wziąć udział w "zawodach w piciu alkoholu" została zorganizowana w jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego. Rano leżącą na podłodze kobietę odnalazł jej partner. Nie oddychała.

Jak nie dać się oszukać?

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- To on powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce dyżurny kluczborskiej policji skierował grupę dochodzeniowo - śledczą. Policjanci pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety - przekazała w komunikacie policja. - Jak wynika z ustaleń kluczborskich kryminalnych, 18 czerwca, grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, urządziła w domu 37-letniej kobiety “zawody w piciu alkoholu". Dostarczony przez mężczyzn alkohol w postaci kilku butelek wina, miał zostać wypity przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało telefonami komórkowymi - napisano w komunikacie.

Zmarła po "zawodach w piciu alkoholu"

Po spożyciu olbrzymiej ilości alkoholu 37-latka dławiła się wymiocinami i straciła przytomność.

- Mężczyźni mieli pozostawić nieprzytomną kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy. W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu - informuje policja.

Jak czytamy na tvn24.pl, zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do pięciu lat więzienia. Pozostali usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenie pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia. Grozi za to do trzech lat. Sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt, pozostali objęci są nadzorem policji.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie TVN 24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: pop/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lisa Schaetzle / Getty Images

Pozostałe wiadomości