Żałoba w Bydgoszczy. Uczniowie i pedagodzy pożegnali Kamilę Wyrębską, supernauczycielkę

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
fakt.pl
Kamilę Wyrębską żegnają poruszeni uczniowie

Kamila Wyrębska odeszła w wieku zaledwie 49 lat. Uczniowie oraz pedagodzy ze szkoły na Osowej Górze w Bydgoszczy pożegnali zmarłą z ogromnym smutkiem. Wspominają, że była niezwykle ciepłą osobą, chętną do pomocy, dobrym wychowawcą i serdeczną koleżanką.

Nie żyje Kamila Wyrębska

Kamila Wyrębska była nauczycielką języka angielskiego w klasach Szkoły Podstawowej nr 40, jak i XII Liceum Ogólnokształcącym, to placówki należące do Zespołu Szkół nr 24 na Osowej Górze. Angażowała się w takie projekty jak "Erasmus+" oraz "Commenius".

- Z ogromnym bólem, żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 27 stycznia 2022 r. odeszła od nas wspaniała nauczycielka, wychowawczyni, serdeczna koleżanka i przyjaciółka, pani Kamila Wyrębska - poinformowała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 40 w Bydgoszczy. - Pedagog z powołaniem i prawdziwą pasją nauczania. Życzliwa, optymistyczna i służąca pomocą każdego z nas.

Tytuł "Superbelfra": Najlepszego Nauczyciela SP w Bydgoszczy w plebiscycie "Gazety Pomorskiej" otrzymała w 2014 roku. W 2017 natomiast dostała nagrodę prezydenta Bydgoszczy.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Uczniowie pożegnali zmarłą nauczycielkę

Kamila Wyrębska zmagała się z nowotworem. W walkę z chorobą nauczycielki zaangażował się cały zespół szkół, a także mieszkańcy Bydgoszczy. W mieście odbywały się różne wydarzenia takie, jak jarmarki, zbiórki czy licytacje, na których gromadzono środki mające pomóc uratować życie pani Kamili.

Pogrzeb Kamili Wyrębskiej odbył się we wtorek 1 lutego na cmentarzu parafialnym w Osówcu. O godz. 13.30 poprzedziła go msza w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Osowej Górze.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: SimpleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości