Newsy

13-latka spadła z 10-metrowego urwiska. Była pijana

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN24, gazeta.pl
Canon_77/Getty ImagesPolicja

O włos od tragedii w Kamiennej Górze. Z 10-metrowej skałki spadła 13-latka, życie uratowało jej metalowe ogrodzenie. Dziewczynka trafiła do szpitala, a badania wykazały, że w wydychanym powietrzu miała ponad promil alkoholu. Sprawą zajmuje się policja.

Kamienna Góra. Pijana 13-latka spadła z urwiska

Ochotnicza Straż Pożarna Ptaszków poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w czwartek (23 września) wieczorem. Po 19:00 do jednostki wpłynęło zawiadomienie o upadku nastolatki ze skałek znajdujących się przy ulicy Księcia Bolka I w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie).

Jak donoszą Relacjeregionalne.pl, ze wstępnych ustaleń wynika, że tuż przed wypadkiem na szczycie góry znajdowała się grupa osób, która spożywała alkohol. W pewnym momencie nastolatka upadła z wysokości 10-metrów.

- Życie uratowało jej metalowe ogrodzenie złożone na prywatnej działce u podnóża skały. Jego elementy zamortyzowały upadek. Wstępnie ratownicy na miejscu sugerowali, że doznała urazu nogi, natomiast później w szpitalu w Jeleniej Górze okazało się, że ma tylko powierzchowne otarcia naskórka. Jeszcze tego samego dnia została wypisana i razem z mamą wróciły do domu - powiedziała stacji TVN24 Paulina Basta, rzeczniczka kamiennogórskiej policji.

13-latka miała ponad promil alkoholu

Nastolatka została przebadana na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że 13-latka z gminy Lubawka (woj. dolnośląskie) miała ponad promil. Ustalono, że przyjechała do Kamiennej Góry w czasie nieobecności matki w domu. Kobieta była w pracy.

- Skierujemy do sądu rodzinnego wniosek o interwencję w wychowaniu nieletniej. Jak na razie dziewczyna nie chce wskazać, z kim była tamtego wieczoru - przekazała rzeczniczka kamiennogórskiej policji.

Jazda po alkoholu
Jazda po alkoholu
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN24, gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości