Nie żyje posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska. "Będzie nam Ciebie brakować"

Nie żyje posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Iwona Śledzińska-Katarasińska - ceniona polityk i posłanka - nie żyje. Wiadomość o jej śmierci - za pośrednictwem mediów społecznościowych - przekazała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska. Co było przyczyną śmierci posłanki?

Iwona Śledzińska-Katarasińska nie żyje

Iwona Śledzińska-Katarasińska nie żyje. Posłanka odeszła nad ranem, 1 stycznia, po ciężkiej chorobie. Informację o jej śmierci za pośrednictwem portalu X (dawny Twitter) przekazała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Znakomita Posłanka, najlepsza Przyjaciółka, która dzieliła się ze wszystkimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Kochana Iwono, trudno opisać ból. Byłaś dla nas bardzo ważna. Będzie nam Ciebie brakować - czytamy w poście, który zamieściła Kidawa-Błońska. 

Posłanka miała 82 lata.

Iwona Śledzińska-Katarasińska - kariera

Iwona Śledzińska-Katarasińska nieprzerwanie od 1991 do 2023 roku zasiadała w sejmowych ławach. W PRL była związana z PZPR. Na początku lat 80. XX w. odeszła z partii i dołączyła do demokratycznej opozycji. Ta decyzja skutkowała tym, że została objęta zakazem wykonywania zawodu dziennikarza.

Jako redaktor naczelna - w 1989 roku - stworzyła łódzki dodatek "Gazety Wyborczej". W 1990 roku dołączyła do ROAD, następnie związała się z Unią Demokratyczną i Unią Wolności. W 2001 roku wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. Przez dziesięć lat kierowała komisją kultury i środków przekazu. Była członkiem rady programowej TVP.

Więcej informacji na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości