Newsy

Instagram zapowiada ważne zmiany. "Aby chronić młodych ludzi"

Newsy

Aktualizacja:
Tim Robberts/Getty Images

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Jego twórcy, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, zamierzają zmienić zasady korzystania. Wkrótce każdy posiadacz instagramowego konta będzie musiał podać swoją datę urodzenia.

Instagram wprowadza nowe zasady użytkowania serwisu. Co się zmieni?

Twórcy serwisu w specjalnym komunikacie poinformowali, że zamierzają lepiej zadbać o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Aby to zrobić, każdy, kto korzysta z Instagrama, będzie musiał podać datę urodzenia.

Do tej pory Instagram pytał o wiek tylko tych użytkowników, którzy założyli konto na portalu w 2019 roku i później. Wcześniej nie było takiego obowiązku. Teraz to ma się zmienić. Osoby, które dłużej korzystają z serwisu, proszone są o uzupełnienie swoich danych. Twórcy podkreślają, że "te informacje są niezbędne w przypadku nowych funkcji, które opracowujemy, aby chronić młodych ludzi".

Na tym jednak nie koniec. Serwis zapyta o wiek także wtedy, gdy będzie on chciał zobaczyć post z treściami nieodpowiednimi dla wszystkich użytkowników. Jak czytamy w komunikacie, takie pytanie pojawi się przy postach, które mogą być poufne lub zawierające drażliwą grafikę.

Instagram będzie walczył z oszustami

Dodatkowo Instagram podkreślił, że będzie walczył z osobami, które oszukują i podają nieprawdziwe dane. W wyłapywaniu nieuczciwych użytkowników ma pomóc sztuczna inteligencja.

- W przyszłości, jeśli ktoś powie nam, że jest powyżej pewnego wieku, a nasza technologia wskaże inaczej, pokażemy mu menu opcji weryfikacji jego wieku. Ta technologia jest wciąż na wczesnym etapie i nie możemy się doczekać, kiedy udostępnimy więcej informacji - czytamy w komunikacie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości