Trendy modowe

Jessica Mercedes nowym wyglądem podbiła media społecznościowe. Jak zrobić fryzurę inspirowaną latami 70.?

Dzień Dobry TVN

Trendy modowe

Jessica Mercedes nowym wyglądem podbiła media społecznościowe. Jak zrobić fryzurę inspirowaną latami 70.?

Dzień Dobry TVN

Podkręcone, mocno wycieniowane loki i nieco dłuższa grzywka – to najnowszy trend w stylizacji włosów, który nawiązuje do lat 70. ubiegłego wieku. Jessica Mercedes zapoczątkowała tę modę wśród polskich gwiazd. Zobacz, jak możesz wykonać tę fryzurę w domu.

Jessica Mercedes i jej nowa fryzura

Zwykło się mówić, że moda wraca. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Jessica Mercedes – polska blogerka modowa znana na całym świecie, swoją fryzurą podbiła Instagram. Wywinięte loki i delikatna grzywka nawiązują do lat 70.

W latach 70. zakochałam się dwa, trzy lata temu, ale cała ta pasja zaczęła się od wnętrz. (…) Później przeszło to powoli w modę, a na samym końcu we fryzurę, bo dopiero w tym roku się odważyłam

- wspomina.

Jessica poprosiła o radę swoją ulubioną stylistkę włosów, Martę Zawiślańską. - Mocno dyskutowałyśmy. (...) Musiałyśmy wiele kwestii ustalić. To jest fryzura dla odważnych. Zaczynając od grzywki, dochodzi mocne cieniowanie z przodu – wspomina stylistka.

Jak się szybko okazało, obserwatorzy Jessici zachwycili się jej nowym wizerunkiem, a koleżanki z show-biznesu chętnie powtarzały włosową stylizację. - Zawsze korzystam z trendów. (...) Ja tego nie rozpoczęłam, a Farrah Fawcett 50 lat temu – mówi Jessica.

Fryzura z lat 70. – jak zrobić?

Marta Zawiślińska z myślą o naszych widzkach przygotowała tutorial. - Jaki sprzęt jest potrzebny do wykonania fryzury inspirowanej latami 70.? – To zależy od rodzaju naszego włosa. Jeżeli mamy prosty, cienki włosy, to najlepszym sprzętem będzie lokówka, która dosyć mocno grzeje. Jessica ma włosy dosyć podatne. Na rynku dostępne są lokówko-suszarki. A jeżeli ktoś ma bardzo podatne włosy, to wystarczy suszarka i okrągła szczotka – tłumaczy.

- Przed rozpoczęciem stylizacji koniecznie użyjmy produktu, który ochroni włosy przed wysoką temperaturą – radzi stylistka.

Kolejnym etapem jest stylizacja. - Przednią część wywijamy do tyłu, włosy automatycznie się wywijają na zewnątrz. Jeżeli chodzi o całość – falujemy włosy od dołu do góry – mówi Marta Zawiślińska. Na koniec utrwalamy fryzurę lakierem i gotowe. 

Zobacz też:

Nakładasz jasny korektor na cienie pod oczami? To poważny błąd! Marta Gąska zdradza triki makijażystek

Mariusz Przybylski radzi, jak ubierać się podczas pracy zdalnej. "Widać nas od pasa w górę, więc na tym trzeba się skupić"

Jeśli jest zima, to musi być golf. Jaki kolor wybrać w tym sezonie? 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
84
15
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0