InPost zawiesił paczkę w weekend i przedłużył czas na odebranie przesyłek z powodu silnych wiatrów

Połamana parasolka leżąca obok kałuży
InPost zawiesił paczkę w weekend i przedłużył czas na odebranie przesyłek z powodu silnych wiatrów
Źródło: diephosi/Getty Images
W związku z przedłużającą się złą pogodą, najwyższym stopniem zagrożenia spowodowanym porywistymi wiatrami, firma kurierska InPost podjęła kroki, żeby zadbać o bezpieczeństwo klientów. Przedłużony został czas na odebranie paczki oraz zawieszono na weekend usługę "Paczka w weekend". Co to oznacza dla osób, które korzystają z usług paczkomatów?

InPost zawiesił paczkę w weekend

W związku z silnymi wiatrami i wydanymi ostrzeżeniami trzeciego stopnia obowiązującymi do wieczornych godzin w sobotę 19 lutego, firma kurierska InPost zawiesiła usługę paczek w weekend. 18 lutego, prezes Rafał Brzoska, na swoim profilu na LinkedIn poinformował o tym, że ze względu na bezpieczeństwo kurierów pracujących w weekendy, w ten weekend 19-20 lutego paczki nie zostaną dostarczone. Przesyłki już nadane z usługą "dostawa weekendowa" nie będą obciążone opłatą.

Alerty i cyberbezpieczeństwo

ALERTY RCB
ALERTY RCB
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce

W aplikacji pojawił się komunikat: Dziś wyjątkowo zwalniamy tempo. Trzymamy się razem? Czas na dobry film lub książkę". CEO Rafał Brzoska poprosił w swoim wpisie, aby paczki odbierać w niedzielę, a w sobotę "nie wychodzić z domku". Wpis opatrzył hasztagiem #safetyfirst, który znaczy "bezpieczeństwo przede wszystkim".

InPost przedłuża czas na odebranie paczki

W związku z silnymi wiatrami, 17 lutego firma kurierska InPost przedłużyła czas, w którym można odebrać swoją paczkę. W wielu regionach Polski mieszkańcy dostali powiadomienia z alertu RCB o tym, aby pozostać w domach i ograniczyć wychodzenie. Wszystkie paczki, które zostały dostarczone do paczkomatów mogły zostać odebrane nie po standardowych 48 godzinach, a po 96. Jak podała firma kurierska: "Przedłużamy czas na odbiór Twojej paczki o dodatkowe 48 h. Odbierz ją, kiedy pogoda się poprawi". 

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: diephosi/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości