"Dzień dobry, tu kurier". Wzruszające podziękowania dla ratowników GOPR, którzy pomogli 8-letniej Zosi

Bohaterka cyklu "Dzień Dobry, tu kurier"
Dzień dobry, tu kurier u ratowników
Źródło: Dzień Dobry TVN
Filip Chazjer wcielił się w kuriera, który miał do przekazania uroczy podarunek i wzruszające podziękowania od 8-letniej Zosi. Wraz z kamerami Dzień Dobry TVN nasz prowadzący odwiedził bazę ratowników GOPR w Karłowie. Jak zareagowali na niespodziankę?

"Dzień dobry, tu kurier" w Górach Stołowych

Do redakcji Dzień Dobry TVN zwróciła się 8-letnia Zosia ze wsi Lipka. - Piszę do Was, ponieważ razem z moim bratem Frankiem i rodzicami bardzo lubimy jeździć w góry na narty. Co roku tata zabiera nas w różne fajne miejsca. W tym roku pojechaliśmy do Zieleńca. Tam nas jeszcze nie było. W czwartek był nasz ostatni dzień, wtedy właśnie zdarzył się ten nieszczęśliwy wypadek - rozpoczęła swój list dziewczynka.

W 8-letnią Zosię wjechał narciarz. – Kiedy się ocknęłam, widziałam mamę, która bardzo mocno płacze. Tatę, który rozmawia z ratownikami. I mój brat Franek był bardzo smutny – opisywała dziewczynka w wiadomości.

Na miejscu zdarzenia Zosią zajęli się ratownicy GOPR. Miała złamaną kość udową z przemieszczeniem. Dziewczynka została przewieziona helikopterem do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu, w którym otrzymała fachową pomoc.   

Wizyta w bazie ratowników GOPR w Karłowie

Zosia z całego serca w ramach akcji "Dzień dobry, tu kurier" chciała podziękować ratownikom, którzy jej pomogli. By niespodzianka się udała, Filip Chajzer powiedział GOPR-owcom, że będzie kręcił materiał o tym, jak przygotować się do nadchodzącego sezonu. Mężczyźni zupełnie nie spodziewali się, że cel wizyty jest zupełnie inny.

 – Tomek, Tomek, Dominik, coś dla was mam. Dzisiaj jestem kurierem i przekazuję te małe, ale dla kogoś bardzo znaczące upominki. Otwórzcie je. To są bransoletki przyjaźni, które za swoje kieszonkowe kupiła pewna dziewczynka, która bardzo wiele wam zawdzięcza – powiedział reporter. - Zaniemówiłem – przyznał wzruszony ratownik górski Dominik Marchewka, który od razu zgadł, że chodzi o Zosię.

Dziewczynka wraz z rodziną również dotarła do bazy, by osobiście podziękować ratownikom. Nie zabrakło łez i uścisków.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: F. Chajzer, T. Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości