Jako noworodek została zamieniona z innym dzieckiem. Sąd przyznał jej odszkodowanie

Noworodek
Noworodek
Źródło: Satoshi-K/Getty Images
Kobieta, która jako dziecko została podmieniona w jednym z hiszpańskich szpitali doczekała się odszkodowania. Proces toczył się sześć lat, jednak kwota jaką otrzymała powódka była zdecydowanie niższa od tej, której się domagała.

Hiszpania. Odszkodowanie za zamianę dzieci

Sąd w Pampelunie, w północnej Hiszpanii, skazał władze medyczne wspólnoty autonomicznej Nawarry na wypłatę 320 tys. euro tytułem odszkodowania dla jednej z mieszkających w regionie rodzin za straty moralne powstałe wskutek zamiany noworodków w szpitalu.

Jak poinformował w sobotę dziennik "El Mundo", decyzja sądu dotyczy zdarzenia, do którego doszło w 1993 r. w szpitalu Virgen del Camino w Pampelunie. Proces trwał sześć lat, a zainicjowała go kobieta, która jako noworodek została zamieniona z innym dzieckiem przez pracowników szpitala.

Sąd w Pampelunie orzekł winę władz służb medycznych regionu Nawarry, ale nie przystał na kwotę 1,75 mln euro, jakiej żądała powódka oraz członkowie jej rodziny.

Pomyłki w hiszpańskich szpitalach

Hiszpańscy komentatorzy odnotowują, że przed sądem w La Rioja, również na północy kraju, prowadzone jest podobne postępowanie w związku z błędem medyków, który doprowadził do zamiany noworodków w 2002 r.

Sprawę do sądu wniosła 19-letnia mieszkanka regionu, która jako noworodek została zamieniona z innym dzieckiem w szpitalu San Millan w Logrono. Kobieta pozwała z tytułu strat moralnych służby medyczne wspólnoty autonomicznej La Rioja na ponad 3 mln euro.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Nastolatka weszła do restauracji z noworodkiem i zostawiła go w rękach przypadkowej kobiety

Źródło: x-news

Autor: Izabela Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Satoshi-K/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości