Miała odebrać od kuriera nieopłaconą paczkę i uciec. 32-latce grozi kara do pięciu lat więzienia

Kurier niosący paczkę. Kradzież paczki i terminala w Gdańsku.
Mieszkanka Gdańska usłyszała zarzuty kradzieży
Źródło: Yellow Dog Productions/Getty Images
W Trójmieście miało dojść do kradzieży, której ofiarą padł kurier. O dokonanie przestępstwa podejrzana jest 32-letnia kobieta, która zamówiła przez Internet telefon komórkowy. Jak informuje policja, za towar miała zapłacić przy odbiorze przesyłki, zamiast tego odjechała z paczką i terminalem płatniczym. Gdańszczance grozi kara do pięciu lat więzienia.

Kurier miał paść ofiarą kradzieży

Trójmiejscy policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży, której ofiarą miał paść kurier. W nieopłaconej przesyłce, która została przejęta przez 32-letnią mieszkankę Gdańska, znajdowała się elektronika. Jak podaje tvn24.pl, straty zostały wycenione na 6,5 tys. złotych.

- Z informacji przekazanej policjantom z komisariatu z Oruni wynikało, że nieznana kobieta ukradła kurierowi terminal płatniczy oraz paczkę, w której był telefon komórkowy - wyjaśniła Magdalena Ciska z policji w Gdańsku.

Jak nie dać się oszukać?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że paczka została zamówiona przez Internet. Jak informuje policja, 32-latka podała w sieci fałszywe dane i zdecydowała się na płatność za pobraniem. Kiedy doszło do spotkania z kurierem, kobieta siedziała w samochodzie.

- Twierdziła, że źle się czuje. Odebrała od kuriera paczkę z telefonem komórkowym. Otworzyła ją, sprawdziła i położyła obok siebie. Gdy kurier podał 32-latce terminal do płatności kartą, ta zabrała terminal i odjechała - poinformowała Magdalena Ciska.

32-letnia mieszkanka Gdańska z zarzutami za kradzież

Gdańszczanka została zatrzymana w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Matarnia. Jak podaje tvn24.pl, kobieta usłyszała zarzuty kradzieży. Grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli ukradziony telefon. W trakcie dalszych czynności udało się odzyskać również terminal płatniczy, który 32-latka wyrzuciła na pas zieleni przy trójmiejskiej obwodnicy - przekazała Magdalena Ciska. Dodała też, że policjantom udało się znaleźć telefon, przez który kobieta rozmawiała z kurierem.

- Po dokonaniu przestępstwa zakopała go w lesie obok swojego miejsca zamieszkania - wyjaśniła policjantka.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Yellow Dog Productions/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości