Materiał promocyjny

Fundacja Ronalda McDonalda przekazuje łóżka dla rodziców na oddziałach pediatrycznych

Fundacja Ronalda McDonalda przekazuje łóżka dla rodziców na oddziałach pediatrycznych
Łóżka dla rodziców w szpitalach pediatrycznych
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nasza reporterka wybrała się do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, by wraz z personelem placówki celebrować ważne wydarzenie. 20 maja na oddział chirurgii dziecięcej przywieziono łóżka dla rodziców. Wszystko dzięki wsparciu franczyzobiorców McDonald's.

Nowe łóżka dla rodziców

W szpitalach każdego dnia przebywają tysiące dzieci. Jedną z najważniejszych rzeczy dla małych pacjentów jest obecność rodziców. To dzięki nim mają odwagę i siłę do działania. Dlatego też tak istotne jest, aby opiekunowie mieli swoje miejsce w szpitalach salach. Przestrzeń, gdzie wygodnie będą mogli spędzać czas ze swoją pociechą. Tak też stało się m.in. w Radomiu.

- Firma McDonald's właśnie dzisiaj ufundowała i przekazała dla naszych pacjentów i ich opiekunów 10 wygodnych foteli, leżanek. I to bardzo zmienia komfort pobytu opiekunów naszych dzieci – przekazała Agnieszka Fliszkiewicz, Kierownik Oddziału Chirurgii Dziecięcej.

Jak przyznała Agnieszka Fliszkiewicz, do tej pory rodzice korzystali z łóżek szpitalnych, bądź z foteli, które rozkładały się tylko połowicznie. W tej chwili nowe meble dają zupełnie inny komfort, a matki czy ojcowie mogą przesiadywać z dzieckiem długie godziny. Korzystają na tym nie tylko dorośli, ale przede wszystkim mali pacjenci.  

- Dziecko jest dużo spokojniejsze, łatwiej poddaje się wszystkim zabiegom, typu pobieranie krwi, zmiana opatrunku. Jednak to matka i ojciec, którzy przy nim są, zapewniają bezpieczeństwo, pewność, że będzie może mniej bolało – powiedziała.

Pomoc dla szpitali

Na potrzeby rodzin, dzieci i rodziców od lat wyczulona jest Fundacja Ronalda McDonalda. Jak przyznała Katarzyna Rodziewicz, prezeska fundacji, program "Łóżka dla Rodziców" działa od 2015 roku.

- Dokładnie wiemy, czego potrzeba dziecku, pacjentowi. I dokładnie wiemy, że nie wszędzie w Polsce na oddziałach pediatrycznych, lokalnie, w małych szpitalach, tam, gdzie nas nie ma, jest to, czego najbardziej potrzeba, czyli łóżko dla rodzica – powiedziała.

Prezeska podkreśliła także, że zarówno ten, jak i poprzedni rok jest wyjątkowy. - Dzięki licencjobiorcom McDonald's mamy przyjaciół lokalnie, którzy w ramach swojego programu Złoty Sąsiad po pierwsze poszli do szpitali. Po drugie sprawdzili, ile łóżek dla rodziców potrzeba. Sfinansowali, pomogli nam z zakupem tych łóżek. W ubiegłym roku to było ponad 400 łóżek. W tym roku to jest ponad 500 łóżek. I to jest taka zmiana ponad 90 lokalnych szpitali w Polsce. Której bez tych działań by nie było. Cywilizacyjnie bylibyśmy w zupełnie innym miejscu – powiedziała.

Katarzyna Rodziewicz podkreśliła także, że łóżka dla rodziców to absolutna, podstawowa rzecz, która niezbędna jest w każdej placówce.

- Rodzic, wchodząc na oddział wie, że jest oczekiwany, że jest dla niego przestrzeń. Ponadto dziecko, od którego rodzic musi wyjść, choćby na chwilę porozmawiać z lekarzem ma pewność, że ta baza, ta wyspa, ten zamek, w którym jego rodzic mu towarzyszy jest na wyciągnięcie ręki. Wszystkie rzeczy rodzica są tuż obok. Tu chodzi naprawdę o poczucie bezpieczeństwa, spokoju, komfortu. Jesteśmy w Radomiu. Nie jesteśmy tutaj pierwszy raz. W tym szpitalu, dzięki Waldkowi Dziubińskiemu, który jest naszym wolontariuszem, lokalnym licencjobiorcą, zrobiliśmy kuchnię dla rodziców. Dostarczyliśmy łóżka dla rodziców w 2022 roku – podsumowała.

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?