Newsy

Popularne słodycze dla dzieci wycofywane z polskich sklepów. Istnieje ryzyko zakażenia salmonellą

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl, wirtualnemedia.pl
Dziecko stoi w sklepie przed półką ze słodyczami

W 10 krajach odnotowano przypadki zakażenia salmonellą. Mają one związek ze spożyciem produktów Ferrero. Oddział firmy w Polsce wycofuje niektóre partie słodyczy ze sklepów. O których produktach mowa?

Salmonella w czekoladowych jajkach Kinder

Firma Ferrero wycofała z Wielkiej Brytanii kilka partii czekoladowych jajek Kinder Surprise. - Dobrowolnie wycofujemy wybrane partie Kinder Surprise (z brytyjskich sklepów - przyp. red.) jako środek zapobiegawczy, ponieważ dowiedzieliśmy się o możliwym związku z wieloma zgłoszonymi przypadkami salmonelli - podano w oficjalnym komunikacie.

Ferrero poinformowało, że czekolada, której dotyczy problem, została wyprodukowana w Belgii, a wycofanie może zostać rozszerzone na inne kraje. Brytyjska Agencja Standardów Żywności (FSA) zaleciła, aby nie spożywać określonych partii produktu, posiadających datę przydatności do spożycia między 11 lipca a 7 października.

Jak informował Reuters, do tej pory wykryto ponad 60 przypadków salmonelli. Większość z nich dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia - Wiemy, że te konkretne produkty są popularne zwłaszcza w okresie Wielkanocy, dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów dzieci, aby sprawdzili, czy nie posiadają w domu produktów objętych procesem wycofywania - powiedziała Tina Potter, szefowa FSA .

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Ferrero wycofuje z polskich sklepów popularne słodycze

W ramach prewencji firma Ferrero podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu w Polsce wybranych partii produktów. - Pomimo że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero - poinformowano w oświadczeniu przesłanym TVN24 Biznes.

- W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży określonych partii produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schokobons 46g, 125g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022. Wszystkie te produkty zostały wyprodukowane w Belgii - czytamy w komunikacie.

Ferrero Polska - kontakt z obsługą konsumentów

Jednocześnie firma zaznaczyła, że wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce w Belsku Dużym. W związku z tym nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży. Producenci słodyczy dodali, że wszystkie inne produkty Ferrero oraz Kinder dystrybuowane przez Ferrero Polska również pozostaną na sklepowych półkach.

- Współpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z tych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zachowanie produktu i skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta: serwis.konsumencki@ferrero.com - zaleca firma.

Salmonella w produktach Kinder - zakażenia w kolejnych krajach

Kilka dni temu podano informację o 119 przypadkach zakażenia salmonellą po spożyciu produktów Kinder. Źródłem bakterii miała być zamknięta już fabryka Ferrero Arlon w Belgii. Zachorowania odnotowano w kolejnych krajach: w Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Do zakażeń mogło dojść również na terenie Austrii i Szwajcarii. Produkty Ferrero wycofano także z rynku amerykańskiego i kanadyjskiego.

Więcej newsów na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl, wirtualnemedia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Phynart Studio/Getty Images

Pozostałe wiadomości