Newsy

Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Jaka kwota padła?

Newsy

Padła rekordowa wygrana w Polsce w loterii Eurojackpot. Gracz ze Śląska zgarnie ponad 206 mln zł. - Ten piątek trzynastego, ktoś w Polsce zapamięta na długo! - poinformował Totalizator Sportowy.

Wyniki Eurojackpot. Padł rekord w Polsce

W piątek 13. poznaliśmy oficjalne wyniki Eurojackpot. Wylosowano następujące liczby: 4, 31, 39, 43, 46 oraz 1 i 4. Szczęśliwcami okazało się dwóch graczy: z Polski i Finlandii. Trafili i wygrali po 45 mln euro, czyli po 206 mln 550 tys. zł .

To trzecia i zarazem najwyższa główna wygrana w tej grze w Polsce! Dzisiejszy wieczór przejdzie zatem do historii gier liczbowych w naszym kraju dzięki zawrotnej kwocie, którą wygrał szczęśliwiec

- czytamy na lotto.pl.

Olgierd Cieślik, szef Totalizatora Sportowego napisał na Twitterze, że gracz z Polski opłacił kupon w woj. śląskim. Zgodnie z polityką firmy nie została podana nazwa miejscowości. Od wygranej zwycięzca będzie musiał odprowadzić 10 proc. podatku.

Eurojackpot - na czym polega gra?

Eurojackpot to europejska gra liczbowa, która powstała w marcu 2012 roku. Polska uczestniczy w niej od 2017 roku. Polega na tym, że na kuponie należy skreślić 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb lub wylosować "na chybił trafił". Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 zł.

Zobacz także:

Zobacz wideo: "Hazard daje złudną nadzieję, a szczepienia dają nadzieję prawdziwą". Wiceprezydent Łodzi sceptycznie o loterii dla zaczepionych

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN24/rp.pl/lotto.pl

Pozostałe wiadomości