Newsy

Niecodzienne znalezisko w lesie. Grzybiarz natknął się na boa dusiciela

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Policja Dolnośląska
Policja DolnośląskaWąż boa w lesie

Do nietypowego znaleziska doszło w miejscowości Załęcze w województwie dolnośląskim. Podczas jesiennej wyprawy do lasu grzybiarz znalazł niebezpiecznego drapieżnika. Sprawą zajęła się policja.

Boa dusiciel na Dolnym Śląsku

Wybierając się na grzyby, zwykle myślimy o pysznych prawdziwkach, które zaserwujemy rodzinie na kolację. Sprawa znacząco się komplikuje, gdy pojawia się ryzyko, że sami możemy stać się potrawą dla węża. Nietrudno wyobrazić sobie zdumienie miłośnika darów leśnego runa, który podczas wyprawy do lasu, zamiast szlachetnych borowików znalazł boa dusiciela.

Grzybiarz z powiatu rawickiego poinformował o swoim znalezisku policję. Na miejscu pojawił się patrol celem potwierdzenia zgłoszenia. Funkcjonariusze powiadomili Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wąż został schwytany.

Nowy dom dla węża boa

Gdy mundurowi zajęli się wyjaśnianiem, jak gad znalazł się na wolności, należało znaleźć dla niego tymczasowy dom. Opieki nad zwierzęciem podjął się emerytowany policjant, który od lat prowadzi sklep zoologiczny.

Dolnośląska policja podkreśla, że hodowla egzotycznych zwierząt podlega prawnym regulacjom. Obowiązkiem właściciela jest nie tylko zapewnienie dobrostanu swojego pupila, ale również odpowiednie zabezpieczenie uniemożliwiające wydostanie się z domu właściciela.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pływający kot w kamizelce ratunkowej. Niecodzienny widok?

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Policja Dolnośląska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Dolnośląska

Pozostałe wiadomości