Dolnośląskie.Dwóch policjantów rannych w trakcie próby zatrzymania auta do kontroli

Newsy

fot.Eucalyptys/Getty Images

Dwóch policjantów zostało potrąconych przez samochód, który próbowali zatrzymać do kontroli w nocy z niedzieli na poniedziałek w Bielawie na Dolnym Śląsku. Po pościgu samochód został zatrzymany. Policjanci użyli broni i postrzelili uciekającego w nim mężczyznę.

Jak powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Marcin Ząbek, w niedzielę po godz. 22 patrol policji próbował zatrzymać w Bielawie do kontroli samochód osobowy.

"Dwóch policjantów zostało potrąconych przez ten samochód. Wszczęto pościg. Policja użyła broni palnej; uciekający mężczyzna został postrzelony i zatrzymany – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział rzecznik.

Dodał, że czynności związane z tym zdarzeniem nadzorowane są przez prokuraturę. W policji zaś powołano zespół, który ma zbadać okoliczności zatrzymania.

Pierwsze informację o nocnym pościgu w Bielawie podało radio RMF. Według stacji zatrzymany to 39-letni Sylwester K., który był poszukiwany listem gończy do odbycia kary w zakładzie karnym. Rzecznik dzierżoniowskiej policji nie potwierdził PAP tej informacji.

Źródło: PAP

Zobacz także:

W długi weekend utonęło 17 osób. To już 125 od początku kwietnia!

Policjanci skazani na 2 oraz 2,5 roku więzienia ws. śmierci Igora Stachowiaka

Autor: Anna Kobyłka