Newsy

Policjanci skazani na 2 oraz 2,5 roku więzienia ws. śmierci Igora Stachowiaka

policja radiowóz

Fot. Mustang_79 / Getty Images

Newsy

Policjanci skazani na 2 oraz 2,5 roku więzienia ws. śmierci Igora Stachowiaka

policja radiowóz

Fot. Mustang_79 / Getty Images

W piątek 20 czerwca zapadł wyrok w głośnej sprawie pobicia na komisariacie we Wrocławiu. Na kary od 2 lat do 2,5 roku więzienia skazał w piątek wrocławski sąd czterech policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiaki, który w maju 2016 r. zmarł na jednym z wrocławskich komisariatów.

Na ławie oskarżonych w procesie ws. śmierci Igora Stachowiaka zasiada czterech były policjantów, którzy w dniu śmierci Stachowiaka, pełnili służbę, jako funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto. Łukasz R., Paweł G., Paweł P. oraz Adam W. zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności. Prokuratura stwierdziła jednak, że "wyczerpująco zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy nie daje podstaw do skierowania aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci Igora S."

W piątek sąd uznał, że wszyscy oskarżeni są winni zarzucanych im czynów. Najwyższą karę – 2,5 roku wiezienia – sąd orzekła dla Łukasza R., który miał użyć trzykrotnie tasera wobec Stachowiaka. Pozostali oskarżeni zostali skazani na karę 2 lat więzienia.

Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 r. po zatrzymaniu i przewiezieniu na komisariat policji Wrocław Stare Miasto. Według pierwszej opinii lekarzy, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Tę samą przyczynę biegli medycy sądowi potwierdzili przed sądem. Zeznali, że Stachowiak był pod wpływem narkotyków i został kilkakrotnie rażony paralizatorem, a te czynniki w połączeniu doprowadziły do niewydolności.

Źródło: PAP

Zobacz także:

Wyrok więzienia dla właściciela amstaffa, który dotkliwie pogryzł dwójkę dzieci

Kontrowersje wobec stanowiska RPO w sprawie aresztowania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Darłowo. Dwumiesięczna dziewczynka z podejrzeniem pobicia na OIOM-ie


Co sądzisz o tym artykule?
66
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0