Czy twój partner rozmyśla o Cesarstwie Rzymskim? Zaskakujący trend zawładnął TikTokiem

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
tvn24.pl
Czy hity z TikToka są zdrowe dla naszych włosów?
Czy hity z TikToka są zdrowe dla naszych włosów? Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Od kilku tygodni na TikToku popularność zyskał zaskakujący hasztag związany z Cesarstwem Rzymskim. Użytkowniczki chętnie nagrywają swoich partnerów, którzy wyjaśniają, jak często rozmyślają o historycznych dziejach Europy. Jak się okazuje, zjawisko jest dużo popularniejsze, niż mogłoby się wydawać. Dlaczego mężczyźni myślą o Cesarstwie Rzymskim?

Mężczyźni rozmyślają o Cesarstwie Rzymskim

Tiktok regularnie dostarcza użytkownikom Internetu nowych, zaskakujących obserwacji. Najnowszy trend polegający na zapytaniu partnera o to "Jak często myśli o Cesarstwie Rzymskim" bije rekordy popularności. Wszystko za sprawą zaskakujących odpowiedzi, które jak fala wzbierają na sile. Coraz więcej panów odpowiada, iż faktycznie robią to regularnie. Według TVN24 trend zapoczątkował prawdopodobnie Szwedzki rekonstruktor historyczny, który w sieci nazywa się Glaius Flavius. To on miał jako pierwszy zachęcić kobiety do zadania tego niecodziennego pytania.

Hasztag z cesarstwem rzymskim w tytule ma już ponad miliard odsłon, a filmiki ze szczerymi, acz zabawnymi odpowiedziami mężczyzn, którzy przyznają się do rozmyślania o historycznych dziejach Europy, biją rekordy popularności.

Trend, który skłania do długich rozmów

Jedna z użytkowniczek opisała swoją rozmowę z partnerem, który przyznał się do rozmyślania na temat Cesarstwa Rzymskiego. Pozornie neutralny temat przerodził się w długą dyskusję na temat powstania świata.

- Zadzwoniłam do niego i powiedziałam: "Jak często myślisz o Cesarstwie Rzymskim?", a on odpowiedział, że każdego dnia. Później rozpoczęliśmy 45-minutową dyskusję na temat cesarstwa, a następnie Egipcjan i neandertalczyków. Skończyliśmy, rozmawiając o Wielkim Wybuchu. Przez to zaczęłam myśleć o ludzkości w zupełnie inny sposób. Chyba zacznę codziennie myśleć o Cesarstwie Rzymskim – opowiedziała użytkowniczka theyaresam_.

"Washington Post" potraktował pytanie, które zawładnęło TikTokiem niezwykle poważnie. Historyczka Hannah Cornwell w rozmowie z amerykańskim dziennikiem zauważyła, że Cesarstwo Rzymskie kojarzy nam się z wojną, militariami, rzymskim legionem. Popularne skojarzenia to również gladiatorzy, którzy mogą być fantazją na temat siły oraz męskości.

Więcej na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: swissmediavision/Getty Images

Pozostałe wiadomości